Dům a zahradaRady a tipy

Řezané květiny jsou rychle zvadlé? Vyzkoušejte tento trik!

Co si budeme povídat, každá žena ráda dostává květiny. Ať už jde o klasické květiny v květináči nebo řezané květiny, ženy mají květy rády. Dostávají je povětšinou k narozeninám, při návštěvách, z lásky, z důvodu výročí, svátku, dne matek či jen tak. Ty řezané květiny ihned dávají do vázy a obdivují je. Bohužel však řezané květiny rychle zvadnou. Dá se s tím něco dělat?

Péče o řezané květiny

Hnojení pokojových rostlin s pomocí vaječných skořápek, kávové sedliny nebo banánových slupek je velmi známá. Rostlinám dodávají spoustu potřebných živin, ale bohužel jim nedodají dlouhověkost či případně nesmrtelnost. Vody mají poměrně dost, stojí na správném místě, ale stále vadnou. Co proti tomu dělat?

Popel! Po staletí jej lidé využívají na svých zahradách, protože je velmi jednoduché jej získat a má vynikající výsledky. Může to fungovat také u pokojových rostlin? Vyzkoušejte to! Popel je skvělým zdrojem živin a minerálních látek. Najdete v něm například hořčík, fosfor, zinek, železo, bor, draslík nebo síru. Nicméně jeho účinky v této oblasti ani zdaleka nekončí.

Druhy popela

Existuje několik druhů popela, které můžete využívat jako hnojivo. Máte doma krb? Seberte z něj popel. Skvělý je také popel z hnoje, popřípadě popel ze slámy. Podle toho můžete určit, jaké minerály se v popelu primárně objevují. Popelem ze dřeva můžete využít při hnojení pokojových či balkonových rostlin. Skvěle jej přijímají fíkusy, bramboříky, fuchsie nebo pelargonie.

Roztok z popela

Vyzkoušet můžete také skvělý roztok z popela. Ten se hodí nejen na pokojové rostliny nebo květiny, ale přidat jej můžete také do vázy s řezanými květinami. Oživí tak květiny a ty nebudou vadnout. Pro řezané květiny jde o skvělou prevenci proti vadnutí, zařídíte si tak delší životnost pro květiny.

Co budete potřebovat:

  • 10 litrů vody
  • 100 gramů popela

Jak postupovat:

Popel a vodu smíchejte a s danou směsí zalévejte květiny či jí přidejte do vázy. Květiny budou mít tak delší životnost. Tímto roztokem můžete hnojit opravdu celou sezónu, popel rostlinám neuškodí, pouze jim prospívá. Pozor na to, aby roztok nebyl smíchán s chemickým hnojivem, především pak s amoniakem. Rostliny hnojte asi měsíc poté, co jste je polili roztokem z popela.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button