Rady a tipy

Vyrobte si vlastní držák na fotky

Určitě znáte situaci, kdy jste si přinesli domů nové fotografie a najednou jste byli zaskočeni nedostatek rámečků anebo volného místa na fotografie. Co pak s touto zapeklitou situací? Nemusíte zoufat, bude vám stačit jen pár věcí, které najdete doma anebo rychle koupíte v jakémkoliv obchodě. Blogerka Niky Scary říká, že při vymýšlení tohoto držáku se snažila jak o estetickou, tak o tu praktickou stránku a důležité pro ní bylo, ale si držák zvládl udělat opravdu, ale opravdu každý. Takže pokud máte zrovna volnou chvíli anebo potřebujete urgentně vyřešit nedostatek rámečků, pusťte se hned do toho! Přejeme hodně štěstí!

Budeme potřebovat:

  • Poličku (pokud nemáte, seženete jistě v IKEA)
  • Šnůrku
  • Provázek
  • Stuhu delší nežli polička
  • 2 připínáčky
  • Kolíčky na prádlo – nejlépe ozdobené
  • Fotografie

A jak na to?

Nejdřív si přibližně na stejné místo na každé straně poličky polo-zapíchněte připínáček. (Tak abyste měli místo kolem něj dělat uzlík). Ustřihněte si tu o trochu delší velikost stuhy.

K jednomu připínáčku přivažte na uzlík jeden konec stuhy a zatlučte připínáček „na doraz“.

Ke stuze v pravidelných rozestupech (asi 10-15cm) přivažte kolíčky.

Na jeden z toho rozdvojeného „cvakacího“ konce kolíčku udělejte uzlík a stáhněte ho až k pérku kolíčku (tam by měl držet).

Když máte kolíčky navázané, druhý konec stuhy přivážete k druhému připínáčku a zopakujete to stejné, co u toho prvního. Teď byste měli mít stuhu napnutou pod poličkou, kolíčky můžou odstávat různými směry. (To vyřešíte tak, že jednoduše fotky připnete tam, kde se vám to zrovna hodí, viz. fotka.)

A máte hotovo! Samozřejmě nezapomínejte být kreativní a nebát se kombinací fotek, barev, ani doplňků. Je to pouze na vaší tvořivosti. Přejeme vám, tedy, aby se vám váš držák na fotky líbil!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button