Krása a módaRady a tipy

Přírodní kosmetické tipy, které by měla znát každá žena

Mnohé ženy se uchylují k nejrůznějším produktům v drogeriích a obchodech. Bývají to často nemalé částky a produkty nemusejí být vždycky stoprocentně úspěšné.

Síla přírody

O pleť nemusíte pečovat jen s pomocí komerčních přípravků. Můžete sáhnout do přírodní oblasti, která má spoustu skvělých účinků. Přírodní prostředky, které pečují o pokožku, může mít doma každý a dokonce bývají často stejně účinné jako přípravky, které najdete na pultech mnoha obchodů. Jaké kosmetické tipy by měla znát každá žena?

Cukrová pasta

Depilace cukrovou pastou je po tisíce let velmi známá. Kdo jí přesně vynalezl? To ve skutečnosti nevíme. Jde však o velmi účinný způsob, který pomáhá krásně depilovat pokožku.

Medová maska

Med je přírodní produkt, který je úžasný pro lidské tělo. Ve chvíli, kdy jste nachlazení nebo máte chřipku pomůže. Má antibakteriální účinky. Využít jej můžete však také jako medovou masku, popřípadě vyzkoušejte masáž proti celulitidě. Na postiženou oblast aplikujte med, zatlačte daní proti ní a ruku prudce odtrhněte. Celý postup opakujte.

Maska z vajíček

Vejce jsou velmi účinnými pomocníky na vlasy. Činí je silné, pevné a lesklé. Stačí jí aplikovat na vlasy, nechat chvíli působit a poté spláchnout.

Citronová šťáva

Potřebujete-li své vlasy zesvětlit a nechcete utrácet vysoké částky za kadeřnici, pak vyzkoušejte citronovou šťávu. Ta má přírodní zesvětlující účinky, které vaše vlasy příjemně oživí.

Jíl

Jde o nepostradatelnou složku, kterou najdete ve spoustě pleťových masek. Můžete si rovnou pořídit také jílovou masku, která je skvělá pro mnoho typů pleti.

Olivový olej

Už ve starověku zjistili, že tento olej je skvělý pro mnoho věcí. Označovali jej jako „zlato“. Je mnohdy základem pro spoustu pleťových i tělových krémů, pleťové masky, ale také pro mnoho balzámů i šamponů.

Žínka

Nemáte po ruce speciální žínku, která pomáhá odstraňovat mrtvé buňky z pokožky? Pak vám postačí i obyčejné věci jako například tričko či ručník.

Henna a basma

Po stovky let se henna a basma využívá v různých obměnách na vlasy. Umí je udržet zdravé, silné a pevné, dokonce mohou pomoci přírodně ztmavit vlasy.

Zelné listy

Velmi známý trik, který využívají kojící maminky. Jestliže se objevuje zánět nebo bolest v oblasti bradavek, pak si přiložte na ňadra list zelí. Pomáhá uklidnit a zmírnit bolest.

Zakysaná smetana

Zakysaná smetana je velmi skvělá pro ženskou krásu. Můžete jí používat na vaše ruce, kdy je velmi dobře hydratuje či si vyrobit masky ze zakysané smetany.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button