DárkyKrása a módaRady a tipy

Vyrobte si doma koupelové koule

Po dlouhém a náročném dni se upřímně těšíte domů. Natáhnout se na pohovku, nic nemuset dělat, zavřít oči a jen tak relaxovat. Pro tělo je důležité odpočívat a to mnozí lidé bohužel neumějí. Po dlouhém a namáhavém dni v práci nebo doma prostě potřebujete vypnout a odreagovat se. A může to být právě při příjemné koupeli.

Příjemná relaxační koupel

Je skvělé se po namáhavém dni naložit do příjemně teplé relaxační koupele. Voda jakoby odplavila starosti a uklidnila vaší mysl. Takovouto lázeň si už někdy dopřál každý z nás. Když do koupele přidáte kromě relaxační pěny uklidňující bylinky, soli a další detoxikační produkty, pak můžete tělo také léčit.

Znáte koupelové koule, které do teplé lázně hodíte, a ona se v reakci s vodou rozšumí a rozpustí se? Do vody se uvolňují látky, které vaše tělo potřebuje k tomu, aby se krásně regenerovalo a možná i malinko léčilo. Dopřát si takovou relaxační koupel s pomocí koupelových koulí však není nic finančně levného. Tyto produkty v obchodech stojí docela dost.

Nemusíte je neustále kupovat! Co si je tak vyrobit doma? Ano, jde to! Koupelové koule můžete jednoduše vyrobit doma, za zlomek ceny. A co víc, mají podobné či stejné účinky jako klasické kupované. Přinášíme jednoduchý recept a následný postup, který si vyzkoušejte i vy doma!

Co budete potřebovat:

  • Jedlá soda
  • Kyselina citronová
  • Kukuřičný škrob
  • Epsom sůl
  • Potravinové barvivo
  • Esenciální olej (podle vašeho vlastního uvážení)
  • Plastová forma pro koupelové koule

Jak postupovat:

Smíchejte všechny výše uvedené ingredience. Nejdřív smíchejte suché složky. Ve speciální misce smíchejte tekuté přísady. Doporučujeme také použít ricinový olej, ve kterém smícháte esenciální olej a potravinové barvivo. Když přidáte levandulový esenciální olej, můžete přidat fialové potravinové barvivo a podobně.

Následně tekutou složku smíchejte se suchou. Pozor, míchejte opatrně a po malých dávkách. Pečlivě zapracuje do celé směsi. Vezměte plastovou formu a napěchujte do ní hmotu. Umačkejte, dejte obě poloviny k sobě a nechejte pořádně vyschnout.

Následně už je koupelová bomba připravená k použití. Hoďte si jí do teplé vody a nechejte rozpustit. Vaše relaxační koupel tak bude příjemná a krásně voňavá!

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button