Rady a tipyZdraví

Tipy, jak zůstat v teple i když venku mrzne

Léto skončilo a krátkých šatech, sandálech nebo šortkách byste nejspíš zmrzli. Zimní počasí přichází a je nejvyšší čas se na něj připravit. Kromě nákupu zimního oblečení z kvalitních materiálů se můžete na zimu venku připravit i jinými způsoby a my vám přinášíme některé z nich.

Předehřejte si své oblečení

Vyskočit ráno z vyhřáté postele do studené ložnice je pro tělo šok a mnoha lidem se nechce. Dejte večer před spaním své oblečení, zejména trička, na topení. Ocení to hlavně děti. Ve vyhřátém oblečení budete mít téměř pocit, že jste zpět v posteli-téměř.

Investujte do termo oblečení

Termo oblečení nemusí být nutně součástí jen lyžařské výbavy. Termo triko a legíny nebo kalhoty by neměli chybět v žádném šatníku.

Vrstvěte oblečení

Mnohem efektivnější je oblečení vrstvit. Více slabších vrstev, nejlépe v kombinaci s termo prádlem, vás zahřeje lépe než jedna velká.

Kupte si ruční ohřívače

Malé ruční ohřívače již dnes běžně zakoupíte. Ohřívače nahřejete a držíte v ruce v kapse bundy nebo kabátu. Na internetu naleznete mnoho návodů k jejich domácí výrobě.

Zakryjte každý centimetr pokožky

Zatímco vrstvy jsou v zimě rozhodně užitečné, většina lidí zjistí, že na některých částech je dobré mít alespoň jednu vrstvu. Nezakrytou častí těla uniká teplo a v mrazivém zimním počasí to může být velmi rychlé.

Hodně pijte

V zimě sice tolik nemáte žízeň, ale ve skutečnosti je voda důležitá. Pomáhá zachovat teplo ve vašem těle. Je to snadný způsob, jak udržet teplo, když vyrazíte ven do zimy.

Vezměte si čepici

Barety mohou být módní, ale hlavu v teple vám neudrží. Krevní cévy na hlavě jsou mnohem blíže k povrchu hlavy, proto pokožkou hlavy uniká nejvíce tepla. S pokrývkou hlavy vám bude teplo a příjemně a můžete mít vkusný módní doplněk.

Jezte mastné potraviny

Pro někoho bonus při chladném počasí. Mastné potraviny zvyšují pH v našem těle. To nám pomáhá udržet tělo v teple po delší dobu.

Hýbejte se

To se zdá být zřejmé, ale jeden z nejrychlejších způsobů, jak se zahřát, je pokračovat v pohybu. I když jen přešlapujete, vaše tělo spaluje energii a ohřívá se.

Taktické nošení šátku

Šátky jsou úžasně všestranné věci! Mohou být použity jako extra vrstvy pod kabáty, přikrývku, která se rozkládá nad chladnými koleny a dokonce jako jakýsi ohřívač. Pokud zabalíte svůj šátek nad nos, váš dech bude poskytovat teplo v chladných dnech, aby váš obličej zůstal teplý – geniální!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button