Krása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit květinový věnec na hlavu?

Květinová čelenka vypadá velmi hezky a moderně. Jdete na bohémskou svatbu či dokonce chcete jako nevěsta mít na hlavě místo tradičního závoje věnec z květin? Pak si jí nemusíte jít kupovat, ale můžete si jí vyrobit. Je to velmi jednoduché a stojí to pár korun.

Potřeby:

  • Květinová páska
  • Nůžky
  • Květiny (živé či umělé)
  • Hustý zelený květinový drát

Krok 1:

Vytvořte si konstrukci pro celý věnec. Vezměte květinový drát a vytvořte si z něj konstrukci, podle vaší hlavy. Máte základ pro věnec. Doporučujeme konstrukci udělat volnější, budete okolo dávat květiny, takže ať je můžete pak zapříst a bude ještě na hlavě pohodlný. Vytvořte smyčku na zadním konci, což znamená, že můžete kdykoliv věnec otevřít a přidat či ubrat květiny.

Krok 2:

Připravte si květiny. Odřízněte dolní stonky květin. Budete-li přidávat živé květiny, doporučujeme si vyhradit čas a věnec si vytvořit až v den akce, aby květiny vypadaly pořád čerstvé a krásné.

Krok 3:

Přidávejte květiny ke konstrukci. Začněte vzadu, zabalte stonek květiny okolo drátu. Postupujte cestou směrem ke středu. Budete-li využívat umělé květiny, poté je dobré kroutit drát uvnitř konstrukce. Zajistěte květy tenkým květinovým drátem, pokud je to potřeba. To je dobré udělat ve chvíli, kdy využíváte skutečné květiny. Ujistěte se, že všechny květy míří směrem ven. Pokračujte v přidávání květin a to podle toho, jak chcete. Zaplňte celou konstrukci.

Krok 4:

Nyní přichází na řadu zavření věnce. Musíte zakrýt konec, který bude vyčuhovat. Omotejte květinové stonky tenkým drátem tak, aby byly pěkně čisté a zarovnané. Zabalte květinovou páskou přes drát. Můžete přidat ozdobnou stuhu. A máte hotovo!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button