CestováníRady a tipy

Naplánujte si nezapomenutelnou zimní dovolenou

Vánoční svátky už jsou za námi. I když jste si snad trochu odpočinuli, přesto už dávno neplatí, že by Vánoce byly svátky klidu a relaxu. Často spíše vaříme, pečeme, nakupujeme, uklízíme, jezdíme po návštěvách a na pořádný odpočinek nám toho času už moc nezbude. Nemusíte se tedy stydět, že už krátce po novém roce vyhlížíte další volno. Pokud máte děti, brzy tu budou jarní prázdniny, ale chcete-li se vyhnout davům, užijte si klidnou dovolenou raději ještě v lednu.

Milujete-li zimu a sníh, je leden tím nejlepším časem, kdy vyrazit za zážitky a odpočinkem. Děti také určitě nebudou protestovat, když je na pár dní uvolníte ze školy a vezmete je na společnou rodinou dovolenou. Ať už jste příznivci lyžování, bruslení, plavání či třeba jen procházek zimní přírodou, pro každého se v našem výběru něco najde. Tak s chutí do plánování!

Reit im Winkl, vesnička jako z pohádky

Málokdo tuší, že za západními hranicemi naší republiky najdete jen co by kamenem dohodil tuto malebnou vesničku. Nachází se mezi Kufsteinem a Salzburkem, takže i pro ty, co nechtějí strávit příliš času v autě, je tato destinace dostupná. Pro rodiny s dětmi je jako stvořená. Najdete zde pohodlné apartmány s výhledem na zasněžené vrcholky. V okolí vede celá řada běžeckých stop a okolní svahy jsou jako stvořené pro sáňkování či stavění sněhuláků. Začínající lyžaře potěší mírné sjezdovky a také několik lyžařských škol za rozumné ceny. Chcete-li zažít trochu více adrenalinu, stačí vyjet kousek dál a i náročnější lyžaři si přijdou na své. Tím, že je tato vesnička zatím méně známá, stále zde najdete ubytování za rozumní ceny, takže i po Vánocích na ni v rozpočtu místo určitě najdete.

Rakouský Nassfeld – lyžovačka i koupání

Nassfeld se řadí mezi jedny z nejoblíběnějších středisek v Korutanech. Potěší vás slunné počasí, nádherné a dechberoucí výhledy, různě obtížné lyžařské sjezdovky i běžecké tratě. Poblíž se také nachází jezero Weissensee, které v zimě pravidelně zamrzá a poskytuje ideální příležitost k bruslení v přírodě. Další výhodou je možnost zpestřit si pobyt výletem do 20 km vzdáleného aquaparku Aquarena Kötschach-Mauthen. Děti se tam na celý den zabaví a vy si můžete užít některou z nabízených wellness procedur. Nassfeld je velmi poklidné městečko bez hlučného nočního života. Pokud tedy hledáte malinký ráj na zemi, kde vládne klid a čas jakoby se tam zastavil, pak je pro vás toto určitě správná volba.

Vipiteno/Sterzing v Itálii, italská elegance pro rodiny

Možná jste o tomto středisku nikdy neslyšeli. Je to především proto, že je opravdu malinké, a proto není atraktivní pro řadu lidí, kteří hledají rozmanité svahy a dobrý výběr restauračních zařízení. Pro rodinu s menšími dětmi je však naprosto ideální. Svahy jsou mírné a přehledné, takřka nikdy tam nejsou fronty. Největším lákadlem je pak 10 km dlouhé sáňkařská dráha. Na okraji města se nachází také saunový komplex, které potěší širokou nabídkou odpočinkových balíčků. Sice budete muset za tímto malým klenotem cestovat o trochu déle, ale jistě nebudete zklamaní. Můžete se rozhodnout jet i na poslední chvíli, ubytovací kapacity jsou málokdy vyprodané.

České hory nikdy neomrzí

Pokud je váš rozpočet napnutý anebo nemáte moc času, chybu neuděláte ani když dáte přednost českým horám. Ano, mají oproti zahraničním střediskům řadu nedostatků, ale domácí prostředí a jednoduchost plánování a zařizování možná často zvítězí nad větším pohodlím a luxusem. Zvlášť pokud víte, že většinu dne stejně strávíte doma u kamen s čajem a knihou, není důvod jezdit kvůli tomu tisíce kilometrů daleko. České hory jsou stejně tak nádherné a nabízí tolik dobrodružství jako lecjaké zahraniční destinace.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button