Krása a módaRady a tipy

Péče o pleť ve dvaceti. Zde se začíná rozhodovat o vaší budoucí kráse

Když je vám okolo dvaceti, možná nemáte pocit, že by bylo nutné o vaši pleť či vlasy nějak zvlášť pečovat. Kromě akné nebo mastnější pleti vás pravděpodobně nemusí vůbec nic trápit. Jste prostě mladí a žádné vrásky, celulitida nebo vypadávání vlasů vám ještě nemusí nic říkat.

Jenže, bohužel, nebude to tak na věky. Kdekdo si ve dvaceti myslí, že se okolo té péče o pleť a všeho hrozně moc nadělá, ale k ničemu to není. Ale opak je pravdou. Právě okolo dvacítky se začíná rozhodovat o tom, jaká bude vaše pleť a vlasy v pozdějším věku. Pokud nyní nezanedbáte péči a budete pečlivě dodržovat některé pokyny, můžete si zajistit krásu i mnohem později. A nebo taky naopak. Prohýřené noci, spaní bez odličování a mizerná péče se dřív nebo později projeví.

Jak byste se tedy o sebe měli starat, když je vám okolo dvacítky? Následující tipy jsou pro zachování vaší krásy nejdůležitější, a přitom nejsou finančně ani časově náročné. Pokud je zvládnete dodržovat, děláte pro sebe a svou krásu mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát.

Zdravé vlasy

Puberta a mladická nerozvážnost nás často vedou k tomu, že se svými vlasy provádíme různé experimenty. Časté barvení, natáčení, žehlení a tak dále a tak podobně. Jenže, logicky, to naše vlasy mimořádně zatěžuje. Neříkáme, že se nesmíte barvit nebo zkoušet, co vám sedne, ale o to více vsaďte na péči a výživu. Používejte ochranné masky a spreje, nebojte se chodit pravidelně ke kadeřníkovi a klidně si dopřejte i nějaké doplňky stravy, které kvalitu a zdraví vašich vlasů podpoří. Čím dříve se naučíte o vlasy pečovat a poznat, které produkty skutečně fungují, tím lépe pro vás a korunu vaší krásy.

Sbohem prvním vráskám

Už okolo dvacítky se na našem obličeji začínají tvořit první vrásky. Většinou jsou důsledkem mimiky, ale projevovat se začíná i slábnoucí struktura pokožky a její nedostatečná hydratace. Stárneme jednoduše každý den, a tak není ve dvaceti rozhodně příliš brzo začít pečovat o svou krásu i v tomto směru. Není dobré pořídit si vyloženě krémy proti vráskám, ale je důležité zaměřit se na hydrataci pleti a také třeba začít používat oční krémy a výživné masky s kolagenem a dalšími užitečnými látkami. Od 25. narozenin dále je pak možné začít využívat i krémy proti vráskám s omlazujícím efektem.

Ruce a chodidla

Při péči o krásu často zanedbáváme naše ruce a chodidla. Právě naše ruce často odhalí náš skutečný věk, i kdybychom měli obličej v perfektním stavu. Při péči o pleť tedy nevynechávejte ani ruce a chodidla. Používejte výživné krémy a peeling, který pleť zbaví odumřelých buněk a vrátí ji mladost a svěžest.

Křečové žíly

Těmito nevzhlednými žilkami na nohách se trápí obrovské množství žen i mužů. A poprvé se mohou začít objevovat už okolo dvacátého roku života. Je to nejen estetický problém, ale také zdravotní. Nedostatečnost žil může vést k vážným potížím. Pokud tedy tyto problémy zaznamenáte, je vhodné navštívit lékaře. Jako prevence pomůže především to, abyste nedávali nohu přes nohu, když sedíte, dostatečně se hýbali a udržovali si zdravý tlak i hmotnost. Snažte se také konzumovat hodně antioxidantů a využívejte i doplňky stravy s obsahem rutinu, který pomáhá žíly zpevňovat.

Poškození od slunce

Mazat se, mazat se, mazat se. To platí úplně v každém věku. Právě nedostatečná péče v mládí se nakonec velice negativně projeví na stavu vaší pleti později. Poškození od slunce může přinést nejen více vrásek a povadlou pleť, ale dokonce i rakovinu kůže a jiné kožní potíže. Chraňte se tedy před sluncem vždy a všude a uděláte pro sebe mnohem více, než si myslíte. Raději vždy volte vyšší ochranný faktor, než naopak.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button