DárkyRady a tipy

Jak zvládnout nákupy dárků na poslední chvíli? Hlavně v klidu, řešení se vždycky najde

Přiznejme si to: Málokdo z nás si užívá nakupování před svátky. Přeplněná nákupní centra, nepříjemní prodavači a spěchající zákazníci způsobují, že je velmi těžké najít potěšení z toho, že se vydáte hledat dárky pro všechny své blízké. Letos si to můžete usnadnit (a také pomoci své peněžence) tím, že se budete řídit těmito tipy a triky pro sváteční nakupování.

Držte se svého rozpočtu

Jít do svátečních nákupů bez rozpočtu je chyba číslo jedna, a tak se můžete snadno a rychle zadlužit na Vánoce, což vám jen ztíží příchod nového roku. Do rozpočtu proto rovnou zahrňte peníze na dárky, jídlo, cestování a další vánoční potřeby. Sepište si seznam lidí, kterým potřebujete koupit dárky, a u každého jména uveďte maximální rozpočet. Jakmile budete mít tyto odhady, bude pro vás snazší vymýšlet nápady na dárky, které nevyčerpají vaši peněženku. Díky tomu si také dáte pozor na slevové kupóny a znalost našich limitů je někdy vše, co potřebujeme, abychom se vyhnuli nákladným chybám.

Nakupování online je váš přítel

Pořiďte si vánoční dárky online a ušetřete si v letošní sváteční sezóně boj s rozzuřenými davy, nemožným parkováním a podrážděnými pracovníky obchodů. Mnoho internetových stránek nabízí úžasné vyhledávače dárků a vaše zboží může být zasláno na vámi vybrané místo. To znamená, že se nebudete muset obávat cestování s objemnými dárky – vaše dárky se možná dokonce dostanou do cíle vaší cesty dříve než vy.

Nakupujte dárky včas

Kdo dřív přijde, ten dřív mele, a tato věta rozhodně platí nejen v období Vánoc. Čekání na poslední chvíli znamená menší výběr a menší pravděpodobnost, že všechny své nákupy obdržíte včas na velký den. Začněte včas a později si poděkujete, protože nebudete věřit, kolik stresu vám to sejme z ramen. Mnoho společností nabízí po svátku Díkůvzdání nabídky na Black Friday online, takže můžete nakupovat z pohodlí svého gauče, a přesto dostat své dárky včas.

Pořiďte si základní potraviny s předstihem

Pokud máte letos na starosti pořádání nějakých vánočních akcí a plánujete složité menu, vyrazte do obchodu s potravinami ještě dnes a pořiďte si všechny potraviny, které do Vánoc vydrží. To bude znamenat menší seznam, až svátku skutečně přijdou – méně času stráveného v obchodě s potravinami, protože budete potřebovat pouze čerstvé položky potřebné pro vaše recepty. Pokud potřebujete jen čerstvou zeleninu a ovoce, můžete si také objednat dodávku společností, které vám je doručí až ke dveřím.

Používejte aplikace a slevové kupony

Pomocí některých dobře navržených kuponových aplikací můžete snadno ušetřit peníze. Zjistěte, zda nějaké slevy nenabízí přímo vás poskytoval platební karty nebo banka, případně můžete hledat přímo v aplikacích obchodů, které navštěvujete nejčastěji. I když se bude vždy jednat třeba i jen o pár procent, v součtu všech nákupů to může dát hezkou sumičku.

Vyrobte si dárky doma

Pokud se chcete nákupům zcela vyhnout, udělejte z letošního roku příležitost pro vlastnoručně vyrobené dárky. Ať už jsou to lahodné, čerstvě vytažené sušenky z trouby, nebo dokonce sklenice vlastních nakládaných okurek, domácí potraviny jsou promyšlenými a levnými dárky, které jsou vhodné pro kohokoliv. Můžete povzbudit členy rodiny, aby se k tomuto nápadu připojili.

V případě nákupů skutečně na poslední chvíli

Pokud už vám skutečně nezbývá žádný čas, vsaďte na dárkové poukazy. Možností je dnes tolik, že vyberte něco skutečně pro každého. Obdarovaný si pak za poukaz bude moci pořídit skutečně to, co potřebuje nebo co se mu líbí, a všichni budou ve výsledku spokojení.

ZDROJ: https://istillcallaustraliahome.com/blogs/australian-gifts-for-overseas/7-time-saving-tips-to-avoid-last-minute-christmas-shopping-and-stress
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: freestocks.org: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/nakupovani-vanoce-obchod-uvnitr-749353/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button