Rady a tipy

8 kreativních triků na dekoraci pokojů

1. Dvě funkce

Každá místnost nemusí mít určené jednoznačné a jediné využití. Spojte například knihovnu a jídelnu.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_1

2. Světlá kancelář

Nemáte doma samostatnou pracovnu? Vytvořte si pracovní kout v ložnici, který bude mít tu správnou pracovní atmosféru. Postavte stůl pod okno, na stěnu nainstalujte police nebo jiné úložné prostory a krásu koutku dotvořte závěsy sahajícími až na zem.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_2

3. Zkombinujte styly a využití

Nebojte se seskládat k sobě zdánlivě nesouvisející předměty. Zrcadlo nad krbem opticky zvětšuje místnost a navíc je samo o sobě dekorativním doplňkem v prostoru. Televize v rohu je pak chytrým řešením, jak skloubit večer u krbu s filmovým večerem.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_3

4. Přírodní a starší vzhled

Přírodní materiály dodají domovu útulnější atmosféru. Zkuste použít dřevo (nebo materiál dřevěného vzhledu) na kuchyňskou linku, zásuvky nebo skříňky. Nemusíte mít všechno dřevěné, velké divy udělají i malé detaily.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_4

5. Výrazné detaily

Rozdělení místností nebo prostorů s různým využitím nemusí být určeno jen zdí nebo přepážkou. Jídelní prostor můžete vyznačit kobercem pod stolem nebo jiným typem či barvou podlahy.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_5

6. Vestavěné police na vystavení věcí

Knihovny, regály a police, které sahají od podlahy po strop mají vždy něco do sebe. Dodají prostoru určitou jedinečnost. Do polic umístěte fotografie nebo jiné předměty k vystavení.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_6

7. Neviditelné zdi

Skleněný rozdělovač prostoru je skvělým způsobem, jak rozdělit místnost (nebo oddělit dvě místnosti). Místnost nebude násilně rozdělena a v obou bude dostatek přirozeného světla. To samozřejmě záleží na konkrétním umístění oken.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_7

8. Připněte to

Existuje velké množství nejrůznějších organizérů a nástěnek. Pokud si obalíte nástěnku pěknou látkou, vytvoříte tak originální umělecké dílo. Nástěnka pak může sloužit jako místo pro uspořádání upomínek, poznámek a dalších věcí.

8 kreativních triků na dekoraci pokojů_8

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button