DárkyDům a zahradaRady a tipy

Vyrábíme doma – jednoduchá gelová vůně do interiéru

Přemýšlíte, že svůj interiér něčím oživíte a dodáte mi na kráse? Kromě toho by to jistě chtělo něco, co osvěží váš interiér, dodá mu příjemnou vůni. Nemusíte se proto spoléhat jen a pouze na osvěžovače vzduchu, které se rozptýlí do interiéru během pár vteřin a brzy mohou vyvanout. Co třeba taková svíčka? Umí interiér ozdobit a dokonce také jej příjemně rozvoní.

Vůně, kterou si zamilujete

Máte rádi, když interiér příjemně a nevtíravě voní? Například taková vůně z pečení nebo právě ze svíček je velmi příjemná. Není nijak násilná, jako z některých osvěžovačů a kromě jiného vydrží ve vašem interiéru opravdu dlouho. Už jste slyšeli o gelových vůních? Jsou o něco jiné, než ty parafinové. Nemusíte je zapalovat a velmi krásně voní. Užijete si tak jejich příjemné vůně, což umí příjemně provonět váš interiér. Jsou možná maličko bezpečnější, než klasické hořící svíčky.

Gelové vůně někdy mohou být poměrně drahé, protože se přeci jen nevyrábí z parafinů. I tyto vůně však nemusíte nutně kupovat, můžete si je doma jednoduše a bez větších problémů vyrobit. Vůně, které ve svém interiéru chcete, si tak vyberete a namícháte sami. Přinášíme vám návod, jak si vyrobit vlastní osvěžovač vzduchu, který navíc bude i příjemnou dekorací.

Co budete potřebovat:

  • ½ šálku vody prošlé varem
  • 1 balení želatinové směsi
  • ½ šálku studené vody
  • 1/8 čajové lžičky vodky
  • ½ čajové lžičky esenciálního oleje podle vaší vlastní vody
  • Pohár, sklenice, miska či cokoliv jiného

Jak postupovat:

Přiveďte k varu půl šálku vody a udržujte stálou teplotu. Poté, co voda projde varem, přidejte jedno balení želatinové směsi a velmi dobře promíchejte, aby se celé balení směsi pořádně rozpustilo. Následně přidejte půl šálku studené vody a opět znovu promíchejte.

Nyní přichází na řadu voda. Přidejte jí do směsi a poté přidejte esenciální olej. U esenciálních olejů můžete také experimentovat a přidávat několik druhů (pokud máte zkušenosti). Pozor, ať vůně zbytečně nepřekombinujete. Celou směs velmi dobře promíchejte.

Nyní přichází čas nalít směs do sklenice, poháru nebo misky. Je to jen na vás. My doporučujeme nádobku, kterou je možno uzavřít, díky tomu budete moci gelovou směs kdykoliv přesouvat z místa na místo a dokonce si svou oblíbenou vůni brát s sebou do práce nebo na dovolenou.

Tímto bude vůně přenosná, budete jí moci vzít kamkoliv. Pokud chcete, můžete do sklenice přidat nějaké ovoce, plátky růží a podobně. Díky tomu bude gelová směs vypadat dekorativněji. K tomu můžete ozdobit sklenici a směs předat jako dárek mamince, babičce nebo kamarádce.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button