DárkyKrása a módaRady a tipy

Výroba dýňového peelingu

Ten si můžete koupit v různých obchodech a drogeriích. Ovšem pozor, můžete si jej také vyrobit doma. Jde o příjemný produkt, který vás bude stát minimum peněz a skvěle poslouží. Vyzkoušejte i vy sílu dýňového peelingu.

Úžasná dýně

Nemusíte dýni využívat jen při Haloweenu nebo pečení koláče. Použijte ji také jako kosmetický přípravek. Vyrobte si domácí dýňový peeling jednoduše a snadno. Můžete jej použít nejen vy, ale obdarovat jim svou maminku, tetu, babičku nebo kamarádku. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • ½ šálku dýňového pyré
  • ½ šálku hnědého cukru
  • 1 čajová lžička kokosového oleje
  • ½ čajové lžičky skořice

Jak postupovat:

 

Kokosový olej by měl mít pokojovou teplotu, tím se usnadní následné smíchání. Přidejte půl šálku dýňového pyré do malé misky a spolu s kokosovým olejem dobře promíchejte, aby nevznikaly žádné hrudky.

Následně přidejte hnědý cukr a skořici. Opět velmi dobře promíchejte.

Tento peeling na tělo je ideální pro okamžité použití. Cukr se může rozpustit a tím může ztratit své exfoliační vlastnosti. Pokud vám zůstal, nemusíte jej vyhazovat, jen jej uložte do lednice. Před používáním nechejte ohřát na pokojovou teplotu.

Co všechno dýně umí?

Není ideální jen na koláč, latté nebo vydlabávání haloweenských masek. Obsahuje látky, které jsou skvělé pro vaši pokožku. Dýně obsahuje vitamíny a minerály a to včetně vitamínu skupiny B, vitamín C, vitamín E a beta-karoten. Při použití na pokožce podporuje zdraví, také skvěle působí na vlasy. Cukr je přírodní zvlhčovač a má mnoho výhod. V peelingu působí na pokožku, umí jí prokrvit a zvlhčuje pokožku. Skořice zase stimuluje krevní cévy a prokrvuje pořádně pokožku.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button