Dům a zahradaRady a tipy

Bytový doplněk? Vyrobte jej z palet!

Máte rádi nevšední stylový nábytek? Originální kousky jsou však povětšinou drahé. Můžete si však svůj stylový nábytek vyrobit. Například takový konferenční stolek. Vyrábíte podle vlastní fantazie, sáhnout můžete po barvě, která se vám líbí, popřípadě která se vám hodí do vašeho interiéru. A pořizovací cena? Jen náklady, které nejsou tak astronomické, jako pořízení originálního kousku nábytku.

Trocha šikovnosti se hodí

Vše přizpůsobíte svým vlastním potřebám. Nemusíte mít obavy, stačí trocha šikovnosti a vše zvládnete na jedničku! Přichystejte si všechno, co budete potřebovat, pořádně se namotivujte a pusťte se do toho! Je to opravdu jednoduché, výroba vás bude bavit a na jejím konci vám pod rukama vznikne originální kousek nábytku, který budete pravidelně využívat!

Ručně dělaný nábytek má své neotřelé a jedinečné kouzlo, vyrobte si originální konferenční stolek i vy! Určitě to oceníte, protože vám něco vznikne pod rukama. Podívejte se na návod, přinášíme konferenční stolek ve vintage stylu. Vyrobit si jej můžete také vy doma!

Co budete potřebovat:

  • 4 kolečka pro stoleček
  • Ochranné brýle a rukavice
  • 2 kusy dřevěné palety
  • Přímočará pila
  • Šroubky
  • Matice
  • Brusný papír
  • Bruska
  • Barvu podle vlastního výběru
  • Lak na dřevo

Jak postupovat:

Palety nemusíte vybírat nové, klidně si sežeňte levnější kousky. Vždycky je nutno používat ochranné brýle a rukavice v rámci bezpečnosti. Vyhnete se tak případným třískám a jiným zraněním, která mohou vzniknout. Opatrnosti není nikdy dost!

Ze všeho nejdřív připravte palety. S pomocí přímočaré pily z nich odstraňte menší polovinu. Musí vám zůstat střední spojnice (podobně jako vidíte na obrázku). Stejným způsobem si připravte také druhou paletu.

S pomocí elektrické brusky celý povrch obou palet vybruste. Odstraňujete případné nečistoty a nerovnoměrnosti, dodáte paletám hladký povrch. Myslete na to, že bruskou se můžete dostat i do zákoutí, proto jí využijte.

Kde se bruska už nedostane, přichází na řadu menší bruska. Nemáte-li jí doma, nemusíte jí kupovat. Sáhněte po brusném papíru a opracujte tyto místa ručně. Plocha musí být na dotek hladká a jemná. Není-li tomu tak, pak musíte vzít hrubý brusný papír a dodělat vše ručně.

Nyní přichází čas na vámi vybranou barvu. Sáhněte po barvě, kterou chcete a pečlivě natřete každou paletu.

Pro vintage styl po pečlivém zaschnutí barvy paletu znovu narychlo obruste. Tímto získáte styl, který je aktuálně moderní.

Vezměte do ruky štětec a pečlivě s jeho pomocí odstraňte důkladně prach. Pozor, tento krok nevynechejte, je velmi důležitý!

Na závěr všeho barvení použijte lak na dřevo. Díky tomu se barva zafixuje a bude době držet. Podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout, vybírejte lak na dřevo lesklý nebo matný.

Nyní přichází čas na spojení palet. S pomocí vrtačky vyvrtejte do spodní části palety dvě díry do každé desky (podobně jako na obrázku). Druhou paletu zatím ponechejte bez vrtání.

Položte palety na sebe tak, aby se svýma spodníma stranami dotýkaly. Paleta, do které jste vrtali otvory by měla být nahoře. Do ní dejte hřebík nebo tužku a naznačte si na druhé paletě, v jaké úrovni máte vrtat.

Vyvrtejte díky podle značení i do druhé palety a upevněte palety k sobě s pomocí šroubků a matic.

K paletě připevněte pomocí šroubků čtyři kolečka, čímž se stane váš konferenční stoleček pojízdným.

Máte hotovo! Nyní už jen dejte konferenční stoleček do interiéru a můžete jej využívat!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button