DárkyDům a zahradaRady a tipy

Nejlepší dekorace, které provoní náš domov

Příjemné a útulné prostředí našeho domov netvoří jen to, co vidíme. Interiér získá jiný rozměr i díky nádherné vůni, kterou můžeme navodit pomocí různých bytových doplňků. Trvalou vůní jej provoní difuzéry. Svíčky či aromalampy dodají na intimnosti přítulným a plápolavým světlem. Koupelnu či prádelník zase provoní parfémované polštářky.

Difuzér

Je to vlastně flakon s aroma olejem a dřevěnými tyčinkami. Pokud je ponoříte do oleje, absorbují jej a vůně se začne uvolňovat do okolí.

Účinky některých olejů:

Citron osvěží vzduch příjemnou vůní, levandule je uklidňující, máta peprná podpoří naše trávení, tea tree je silně antibiotický, hřebíček je jeden z nejsilnějších antioxidantů, má protivirové a protiplísňové účinky.

Aromalampy

Většinou bývají keramické či kameninové. Vyrábějí se v různých tvarech i barvách. Použít do nich můžete vonné oleje a esence či vonné vosky, které si nacházejí stále větší oblibu.

Vonné esence nemusíte použít jen do aromalampy. Lze je nakapat třeba i do vysavače, odpařovače na topení, na umělé květiny či je přidat do vody na mytí podlahy.

Vonné svíčky

Ty sice nemají tak intenzivní vůni, jako třeba oleje, nicméně jejich lehká vůně je také velmi příjemná.

Vonné sáčky

Tyto malé drobnosti lze umístit do šatníku, zavěsit jako dekoraci v kuchyni nebo si je dát pod polštář. Nejoblíbenější vůně jsou levandule, růže, jasmín nebo meduňka.

Také si je můžeme vyrobit sami. Stačí k tomu plátěný sáček, který zakoupíme v dárkových obchodech, a usušené bylinky. Pokud jsme trochu zruční, sáček si ušijeme i doma.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button