Dům a zahradaKrása a módaRady a tipyReceptyZdraví

Červené oči, které svědí a pálí? Tyto metody vám pomohou

Jaro je v plném proudu a to znamená jediné, všude rozkvétají stromy a s nimi přichází i alergie. Pro citlivé oči to může být hotová pohroma. Slzí, štípou, pálí, jsou červené… Nejen že je to nepříjemné, špatně to vypadá, ale také vám to komplikuje každodenní život. Když obvyklé přípravky nezabírají, je potřeba hledat alternativní řešení, které vás může těchto obtíží zbavit. Vyzkoušejte tyto metody, které vám uleví od bolesti i svědění a pomohou zmírnit nepříjemné projevy alergie.

Co způsobuje svědění a začervenání?

Mnoho různých věcí může oči dráždit a zdaleka se nemusí jednat jen o pyl. Žijeme ve znečištěném prostředí, kde na nás působí celá řada vlivů, a někdy na ně naše oči mohou reagovat tímto způsobem. Patří mezi ně:

  • alergeny (pyl, špína, prach)
  • znečištění vzduchu
  • kouř
  • suchý vzduch (z klimatizací)
  • chemické látky (například po plavání v bazénu)
  • sluneční záření

Jak si pomoci doma?

Chlad

První pomocí je vždy chlad. Vyzkoušejte oči opláchnout studenou vodou nebo na ně na moment přiložte lžičky, které byly v lednici. Chlad zmírňuje opuchnutí a také zklidňuje svědivou pokožku. Může pomoci zmírnit i začervenání a zrychlit regeneraci očí.

Heřmánek

Heřmánek je bylinka, která se typicky používá ke zklidnění a regeneraci. Udělejte si heřmánkový čaj a nechte jej vychladnout. Poté do něj namočte vatový tamponek a přiložte jej na oční víčka. Chvíli relaxujte. Heřmánek pomůže zklidnit podrážděné oční okolí a zmírnit viditelné začervenání. Pozor si ale dejte, pokud trpíte alergií na heřmánek – vaše potíže by se mohly mnohonásobně zvětšit!

Okurka

Starý známý trik s okurkou se dobře hodí i při podráždění očí. Okurka dodá očím hydrataci a má zklidňující i chladivý účinek. Obsahuje i antioxidanty a látky zmírňující zánět, takže je ideálním lékem. Plátky okurky nejprve nachlaďte v lednici a poté je přiložte na víčka. Nechte působit 10 minut.

Čajové sáčky

I použité čajové sáčky se dají ještě nějak zužitkovat. Zvlášť sáčky zeleného čaje vám mohou ulevit od podráždění očí a zmírnit i otoky a kruhy pod očima. Sáčky od čaje nechte vychladnout a poté si je položte na víčka. Pomohu zmírnit svědění a vrátit očím svěžest.

Voda

Se suchostí očí budete nejlépe bojovat správnou hydratací. Pokud máte suché oči, snažte se více pít, a to zejména čistou obyčejnou vodu. Správný pitný režim je nezbytný pro zdraví celého organismu a pro vaše oči může udělat mnohem více než kapky do očí.

Omega-3 mastné kyseliny

O těchto blahodárných látkách už se toho namluvilo dost a dost. Ujistěte se, že jich ve své stravě máte dostatek, a to nejen kvůli zdraví vašich očí. Dostatek omega-3 mastných kyselin pomáhá tělu bojovat se zánětem a podporuje také přirozené zvlhčení očí. Dopřejte si mořské ryby, lněné semínko, chia semínka a vlašské ořechy, abyste měli vždy dostatek omega-3 mastných kyselin.

Aloe vera

Tato univerzální léčivá rostlinka se vám bude doma hodit k léčbě různých potíží. Udržuje zdravou pleť, pomáhá při popáleninách a také zabraňuje svědění očí. Gel z aloe vera nechte zamrznout ve tvořítku na led poté kostky přikládejte na víčka a nechte aloe vera udělat svou práci. Zmizí nejen svědění, ale i začervenání a opuchnutí.

Mléko a med

Také se vám při této kombinaci spíše sbíhají sliny? Tentokrát ale budeme tyto pomocníky potřebovat v boji proti svědivým očím. Smíchejte lžičku medu s trochou teplého mléka a vytvořte kaši. Ponořte do ní dva vatové tamponky a poté je přikládejte na oční víčka. Med má silné protizánětlivé účinky a mléko zase hydratuje a zjemňuje citlivé oční okolí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button