Krása a módaRady a tipy

Mladší díky účesu? Jde to!

Možná se vám to zdá přehnané, ale skutečně tomu tak je: vzhled vašich vlasů byl a bude vždy klíčovým při vytváření vašeho celkového obrazu. Náš sestřih a barva vlasů o nás mnohdy prozradí více, než bychom sami chtěli – jestli jsme odvážní anebo spíše konzervativní anebo jaký je náš styl. Je proto důležité o náš účes pečovat a nebát se nechat si poradit: jinak by vás vaše vlastní vlasy mohly také učinit o něco staršími. Jak se tomu vyvarovat? Máme pro vás tři zaručené tipy! Doufáme, že vám budou užitečnými…

Zvolte správný sestřih

Co se vlasových sestřihů týče, od určitého věku byste se měla zaměřit spíše na vrstvené a free typy účesů. Vlasy lemující krk anebo ledabyle prostříhané vám dodají jiskru a nepřidají vám ani jeden rok navíc!

Barva

Světlé vlasy vytvářejí omlazující účinek – to je jedno z nejzákladnějších pravidel kadeřnictví. Nicméně byste ale měla být opatrná při vybírání toho správného tónu a odstínu. Obecně se doporučuje vybírat barvu o dva maximálně tři tóny světlejší, než je vaše přirozená barva. Pamatujte ale také na barvu vašich očí, která by s novým odstínem měla ladit, vše by mělo být v přirozené harmonii. Pokud nechcete radikální změnu anebo se bojíte celkového barvení, zkuste roztomile rozpustilé melíry – to vám doporučí každý kadeřník a stejně tak i my!

A co délka?

Je všeobecně známo, že krátké vlasy jsou spojeny a aktivním a mladým životním stylem. Pro vás tedy platí, že čím jste starší, tím by se měli vaše vlasy postupně zkracovat. Pozor ale, aby nedošlo k extrémům – ultra krátké účesy totiž naopak zvýrazňují oválné a kulaté tvary obličeje. Nejlepší volbou tedy asi zůstává délka, která sahá od po bradu anebo po polovinu vaše krku – tím nikdy nic nezkazíte!

 

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button