Krása a módaRady a tipyZdraví

Není cvičení jako cvičení. Vyberte si to nejlepší pro váš typ postavy

Pokud chcete skutečně zacílit na své problematické partie, je nejlepší nejprve pochopit, jaké vaše tělo je a co potřebuje. Na každé cvičení je vhodné pro všechny typy postav. Někdy naopak může ještě zvýraznit problematické partie, namísto aby jim pomohla. Než se tedy začnete dřít v posilovně, udělejte si jasno v tom, jakou máte postavu a zjistěte, jak nejlépe cvičit, aby to mělo smysl a výsledky.

Hruška

Hruška se může pyšnit drobným hrudníkem a hubenýma rukama. Od pasu dolů se však začíná rozšiřovat a pozadí i stehna většinou bývají trochu prostorově výraznější. Majitelky tohoto typu postavy si často stěžují na určitou nevyváženost své postavy – nahoře jsou příliš kostnaté a to ještě více kontrastuje s poněkud zaoblenějším spodkem.

Ženy „hrušky“ potřebují přidat na objemu v oblasti hrudníku a posílit ruce a naopak malinko shodit v oblasti boků. Ideální je tedy kombinace kardio cvičení s posilováním horní poloviny těla.

Jak cvičit:

 • Zkuste skákání přes švihadlo. To vám pomůže dostat se do tempa, posílit svalstvo na celém těle a shodit pár centimetrů tuku.
 • Zaměřte se na kliky. Posílíte horní polovinu těla včetně prsních svalů a zpevníte i střed těla a záda.
 • Můžete také vyrazit na dlouhé procházky v rychlejším tempu.
 • Nejlepší sporty:

Mezi skvělé sporty patří jogging, inline bruslení, fotbal, florbal nebo jakákoliv jiná kardio aktivita.

Jablko

Ženy, které se pyšní postavou ve tvaru jablka jsou kulatější v oblasti břicha a ramen a naopak mají hubené nohy. Nejčastěji řeší tuk v oblasti bříška a také větší poprsí nebo mohutnější ramena. Cílem je shodit nějaké to kilo, ale nabrat svaly na nohy, aby byla postava opticky vyváženější.

Jak cvičit:

 • Zaměřte se na spinning. Jedna lekce spálí spoustu kalorií a navíc velmi posílíte nohy.
 • Při posilování se zaměřte spíše na více opakování a menší zátěž.
 • Můžete zkusit i skákání přes švihadlo, svižnou chůzi nebo jízdu na rotopedu či běhání na běhacím pásu.

Nejlepší sporty:

zapiště se na lekce tenisu, squashe nebo badmintonu. Jděte do toho společně s partnerem nebo kamarádkou. Budete mít skvělý společný koníček, který vám pomůže dosáhnout vysněné postavy.

Pravítko

Ženy s postavou pravítka jsou přirozeně štíhlé, ale schází jim jakékoliv křivky. Jejich tělo působí dojmem jedné velké krabice a častokrát nemají ani pas, ani prsa ani boky. Takové ženy nepotřebují většinou hubnout, ale potřebují vytvarovat svaly, které jim dodají trochu ženské tvary.

Jak cvičit:

 • Posilujte. Můžete posilovat nohy, břicho, ruce, záda. Klidně si dejte i větší zátěž, ať se vám trochu vyrýsují svaly.
 • Nebojte se jízdy na kole nebo běhu.
 • Dobrý nápad je také plavání, které komplexně posílí celé tělo.

Nejlepší sporty:

Zahrajte si basketbal nebo volejbal, vyzkoušet můžete i inline bruslení nebo třeba lezení na stěně. Nemusíte tolik myslet na to, abyste spalovali, ale spíše abyste posílili celé tělo.

Přesýpací hodiny

Postava přesýpacích hodin je příjemně souměrná a může se pyšnit úzkým pasem. Majitelky této postavy však často trápí široké boky i ramena a někdy i větší poprsí nebo přílišné tukové zásoby v oblasti zadku a nohou.

Jak cvičit:

 • Zkuste si pořídit rotoped a každý den si na něm dát alespoň 30 minut jízdy. Krásně vám zformuje dolní polovinu těla a pomůže spálit přebytečné kalorie.
 • Běžte si zaběhat. Zkuste spíše pomalý vytrvalostní běh nebo také jízdu na inline bruslích.

Nejlepší sporty:

Zajděte si alespoň jednou týdně do bazénu. Skvělou možností jsou i zimní sporty jako bruslení nebo lyžování, které vám pomůže zpevnit nohy. Vyhněte se cvičení, které příliš zapojuje ruce a horní polovinu těla. Mohlo by vám opticky přidat na rozměrech.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button