Dům a zahradaRady a tipy

Pytlíky od čaje nevyhazujte! Najdete pro ně mnoho dalších využití

Uděláte si oblíbený čaj, pytlík necháte pár minut vylouhovat a poté ho vyhodíte do koše. Možná by vás ani nenapadlo, jaká je to škoda! Sáčky od čaje se totiž dají ještě zrecyklovat k mnoha dobrým a užitečným účelům. A pokud rádi šetříte a zajímají vás chytré způsoby jak vyřešit problém v domácnosti snadno a rychle, pak čtěte dále a nechte se inspirovat jak využít čajové sáčky a dát jim šanci posloužit o mnoho více, než k pouhé přípravě čaje.

Osvěžte koberec

Koberce jsou pohodlné a dodávají domu nádech komfortu a tepla. Jenže na rozdíl pod podlah na nich není vidět špína a častokrát vůbec netušíme, co vše se v našem koberci ukrývá. Samotné vysávání často nestačí a čas od času je dobré koberec trochu osvěžit, zbavit ho zápachu a zlikvidovat bakterie, které se v něm rády usazují.

A právě s pomocí sáčků od čaje vám to půjde snadno. Nechte je nejprve zcela vysušit a poté jejich obsah smíchejte s hrstkou sody. Tuto směs pak rozsypejte po koberci a nechte přibližně hodinu působit. Poté vysajte obvyklým způsobem. Soda má jedinečnou schopnost nachytat na sebe pachy i bakterie a lístky čaje její schopnosti ještě znásobí. Po tomto zákroku bude váš koberec zase jako nový.

Hydratujte suchou pleť

Trpíte suchou a napjatou pokožkou, která se ráda loupe a nevypadá vůbec pěkně? Pomohou vám opět sáčky od čaje. Zvláště pak zelený čaj umí doslova zázraky. Jednoduše sáčky znovu zalijte vodou (tentokrát ale studenou) a nechte luhovat. Vzniklý odvar poté vatovým tamponkem nanášejte na pleť a nechte 10 minut působit. Vaše pleť bude osvěžená a plná života.

Sbohem kruhům pod očima

Ráno vstanete a už první pohled do zrcadla vás vyděsí? Kde se pod vašima očima vzaly ty tmavé kruhy? A jak se jich co nejrychleji zbavit, aby se vám lidé na ulici nelekli? Uvařte si zelený čaj a nechte okapat sáčky. Poté si lehněte, zavřete oči a sáčky přiložte na víčka. Několik minut relaxujte a poté běžte zkontrolovat výsledek. Kruhy budou redukované a i otoky budou menší.

Péče po slunění

I když si dáváte pozor, občas se prostě stane, že to se sluněním trochu přeženete a namísto člověka vypadáte jako velké rajče. Spálená pokožka nejen bolí, ale je také náchylná k poškození a rychleji stárne. Ošetřete ji s pomocí sáčků na čaj. Dobrou službu vám udělají čajové sáčky z bylinných čajů jako například heřmánek, který pokožku zklidňuje, hydratuje a ošetřuje.

Na mastné nádobí

Věděli jste, že vám čaj může pomoci i při úklidu mastného nádobí. Jednoduše zalijte horkou vodou mastnou připáleninu, kterou chcete odstranit a přidejte použitý sáček od čaje. Tanin, který je přirozenou součástí čajových listů, pomůže mastnotu uvolnit a ráno už vám bude stačit nádobí snadno opláchnout.

Pro krásné dřevo

Dřevěný nábytek je stylový a krásný. Jenže po čase většinou ztrácí lesk a je na něm snadno vidět poškození. Osvěžte jeho krásu díky sáčkům od čaje. Několik použitých sáčků opět zalijte vodou a udělejte slabý odvar. S pomocí hadříku pak tuto tekutinu aplikujte na dřevo. Získá znovu lesk a vynikne jeho přirozená barva.

Zapomeňte na zápach

Trápí vás zápach z lednice nebo spíže? Někdy se doporučuje umístit dovnitř nádobu s octem, ale správně tušíte, že ocet bude pouze cítit o mnoho výrazněji než jiné pachy a jednoduše je „přebije“, ale neabsorbuje. Namísto octa umístěte do lednice několik sáčků čaje a nechte je absorbovat nepříjemné pachy. Opravdu to funguje!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button