Dům a zahradaRady a tipy

Potravinářská fólie – několik způsobů, jak jí lze skvěle využívat!

Potravinová fólie je jednou z prvních věcí, které na nákupním seznamu máte. Je skvělým pomocníkem v domácnosti, protože do ní můžete zabalit svačinu, maso, zbytky, talíře s jídlem a podobně. Díky tomu bude vaše jídlo déle čerstvé. Skvěle se hodí pro všechny příležitosti, v kuchyni je opravdu neocenitelným pomocníkem. Kde všude může být taková potravinová fólie dále užitečná?

Nejen kuchyň

Potravinová fólie může být využita v mnoha dalších ohledech. Máte problémy při práci na zahradě? Trpíte mozoly? Pak už nemusíte pokaždé trpět. Vyzkoušejte jednoduše potravinářskou fólii. Jednoduše rukojeti obmotejte motyku, lopatu, hrábě a mnoho dalších. A mozoly už nikdy nebudou problémem. Kde dále může potravinová fólie pomoci?

Zbytek zmrzliny

Zůstala vám zmrzlina a vy jí chcete uchovat pro pozdější konzumaci? Zabalte jí do plastové fólie, a vložte do mrazáku. Bude v dokonalém stavu, nebudou se na ní tvořit žádné krystaly vody. Vychutnat si jí můžete později.

Měkké štětce a barvy

Malujete dům nebo byt a budete muset v práci pokračovat také další den? Nechce se vám vymývat pokaždé dočista štětce a hledat víko k zakrytí barev. Pokud jste barvy dopředu namíchávali, pak je zakrytí trošku problém. Co dělat? Sáhněte po potravinové fólii! Zabalte do ní štětec a můžete s ním malovat také další den, štětiny mu neztvrdnou. Popřípadě můžete díky ní zabavit barvy.

Banány

Banány zůstanou déle čerstvé, pokud jejich konce zabalíte do potravinové fólie. Díky tomu si budete moci vychutnat čerství banány delší dobu. A vyhnete se vyhazování zbytků.

Obaly na šampony

Potravinářská fólie může udržovat čistý obal a okolí. Také máte problémy se sprchovým gelem či šamponem? Zbytky, které se dostanou na obaly, pak ztvrdnou a není to moc příjemné. Přetáhněte přes jednotlivé obaly potravinovou fólii a máte vyřešeno.

Pomoc pro boty

Kousek fólie vždycky mějte doma u botníku. Pokud potřebujete rychle v bytě něco vzít a nechcete si sundávat boty, pak s potravinovou fólii obalte boty, a můžete se po bytě pohybovat tak, jak potřebujete.

Ochrana ovoce před mouchami

Nakrájíte-li si ovoce a nesníte jej všechno, popřípadě si jej připravíte na svačinku do práce či školy, pak jej zabalte do potravinářské fólie. Kromě toho, že neokorá, ochráníte jej před otravnými mouchami.

Zvýšení účinků masky

Za potravinovou fólií se vytváří teplo, takže jí můžete použít na pleťovou masku. Díky tomu vznikne teplo, které napomáhá efektivnějšímu pronikání masky do pokožky.

Proti celulitidě

Potravinářská fólie umí také velmi dobře pomoci proti celulitidě. Přijde vám to zvláštní? Vyzkoušejte různé zábaly a aplikujte na zábal potravinovou fólii. Díky teplu se účinky znásobí.

Květiny dlouho živé

Aby květiny zůstaly dlouho živé, pak použijte tento osvědčený trik. Namočte čistý hadr, dejte jej na fólii a do tohoto zabalte konce květin. Vydrží mnohem déle.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button