DárkyRady a tipy

DIY: Krásný lapač snů jako přívěsek

Co budeme potřebovat

  • kovový kroužek nebo klíčenku
  • bavlnky
  • korálky
  • dekorativní peříčka
  • jehlu
  • vteřinové lepidlo nebo lepidlo Herkules

Postup

1. Pokud používáte klíčenku nebo se vám kovový vzhled kroužku nelíbí, můžete pomocí bavlnky kroužek omotat. Stačí na její začátek kápnout lepidlo, přilepit ho ke kroužku a začít omotávat. Když je hotovo, přilepíme i konec bavlnky, aby se neodmotával.
V místě, kde se kovový kroužek spojuje, uvážeme na konci bavlnky uzlík směrem dovnitř kruhu a přebytečný konec ustřihneme. Uzlík můžeme zakápnout lepidlem, aby se nerozvazoval. Na bavlnku navlékneme jehlu a začneme po obvodu kroužku tvořit očka tak, jak vidíte na obrázku.

2. Jakmile se dostaneme ke konci obvodu, stejným způsobem začneme rovnou tvořit očka na právě vzniklé řadě a takto postupujeme směrem ke středu. Kdykoliv můžete přidat i korálek.

3. U středu je volba zakončení na vás: pokud nechcete uprostřed korálek, jednoduše na bavlnce uvažte uzlík a zakápněte lepidlem. Jestli se rozhodnete pro korálek, navlékněte ho na bavlnku, tu protáhněte očkem na opačné straně a znovu přes korálek. Až poté uvažte uzlík a zakápněte lepidlem.

4. Na bavlnku, na jejíž konec uvážeme uzlík, navlékneme korálek. Přivážeme ke spodnímu očku těsně u kroužku. Pírko se dá připevnit velmi snadno, namočíme jeho špičku do lepidla a vsuneme do korálku.

5. Okolní dvě strany ozdobíme korálky nebo dalšími pírky, přivážeme bavlnku a lapač snů je hotov.

 

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button