Rady a tipy

Kam letos na prázdniny? V kurzu je Londýn!

Jako každý rok odborníci sestavují statistiky mimo jiné i o životní úrovní obyvatel v různých částech světa. Londýn letos ale překvapivě neobsadil přední příčky a tak zatímco místní radost nemají, cestovky a turisté jsou téměř nadšeni.

Přestože oblíbená turistická destinace hýbala světovou ekonomikou, v dnešních dnech se drží spíše v ústraní. Podle statistik je „až“ 24. nejdražším místem na světě což je o osmnáct míst nižší, než před dvanácti měsíci! Pro nás to znamená, že Londýn je poprvé za 24 levnější než New York a Paříž!

UK říká, že za tuto situaci zodpovídá zejména Brexit a s ním související pokles libry. Podle odborníků se ale situace brzy změní a ceny půjdou znovu nahoru. Znovu se tedy odkazujeme na vás – co to znamená? Že letošní prázdniny byste měli věnovat Velké Británii a její kultuře! Asi nikdy více v historii se vám nepoštěstí sehnat zájezd do Velké Británie za tak výhodnou cenu jako nyní. Proto rezervujte letenky, balte si kufry a vyrazte do staré dobré Británie. Kromě Oxfordu, Londýna a Cambridge byste ale neměli opomenout také Manchester – toto rodiště známe hudební skupiny totiž letos nabízí obzvláště příznivé ceny! Tak tedy mnoho štěstí s vaším letním putováním, ať už se odeberete kamkoliv!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button