Rady a tipyZdraví

Co se bude dít s vaším tělem, když sníte dva banány denně?

Arteriální tlak se vrátí do normálu

Banány obsahují spousty draslíku – a ten vám pomůže na snížení vysoké krevního tlaku. Na rozdíl od prášků je banán naprosto přírodním léčivem.

Pomůže vám v boji s nadváhou

Banány jednak obsahují vlákninu, která je dobrá na trávení a jednak obsahují také škrob, který významně snižuje chuť k jídlu a tím pádem vám pomáhá v boji s kily navíc. To ale není všechno – banán také snižuje hladinu cukru v krvi (ačkoliv je sladký) a činí vaše tělo citlivější na inzulin. Je to prostě zázrak na hubnutí!

Opadne z vás stres

Je známo, že banány zlepšují náladu. To je v důsledku tryptofanu, které hojně obsahují a které jsou důležité pro tvorbu hormonů štěstí. Mimo toho je ale toto žluté ovoce zdrojem hořčíku…a hádej, co! Také vám zlepší náladu!

Váš vitamínový deficit bude naplněn

Banány jsou bohaté na vitamín B6 (jeden banán obsahuje až 20% denní doporučené dávky) ale také na vitamíny, o kterých jste netušili, že banán obsahuje. Mezi nimi je třeba vitamín C (až 15% naší denní dávky) a vitamín D. Banánem prostě nikdy nic nezkazíte – pomůže vám po skoro každé zdravotní stránce.

Zvýší vaši energii

A zase ten draslík a sacharidy – obě tyto složky jsou důležité pro náš úspěšný start dne, proto vědci doporučují banán ráno anebo v dopoledních hodinách.

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button