Krása a módaRady a tipy

Exfoliační mýdla – můžete si je vyrobit doma!

Pokud chcete své pokožce dopřát jen to nejlepší, patrně se o ní staráte. Díky tomu bude vypadat vždy krásně, svěže. Ne všichni mají dostatek prostředků, aby si mohli pořídit v obchodech ty správné a kvalitní produkty, popřípadě nemají dost času či financí, aby chodily pravidelně na kosmetiku. V domácích podmínkách můžete nadělat také spoustu parády, stačí jen vědět, jak na to!

Co je to exfoliace?

Důležitá je exfoliace, tedy proces, během kterého se z pleti odstraňují vrchní vrstvy odumřelých buněk. Může se provádět jak na pleti, tak obecně na celém těle. Je nutno jí provádět opatrně, vzhledem k citlivosti pokožky a pravidelně, aby byla pokožka krásně jemná, svěží a bez zbytečných odumřelých buněk, které mohou ucpávat póry a pokožka tak bude našedlá a plná nevzhledných pupínků. Přinášíme pár receptů, jak si připravit exfoliační mýdlo v pohodlí domova.

Základní recept

Co budete potřebovat:

  • 1 a ½ šálku čirého glycerinového mýdla
  • 2 polévkové lžíce vody
  • 2 polévkové lžíce oleje (olivový olej, kokosový olej, med, mandlový olej)
  • Suché přísady (vybírejte podle toho, jaké potřebujete)
  • Nádobka na mýdlo

Jak postupovat:

Glycerin nakrájejte na kostky a dejte do vodní lázně, kde glycerin roztopte. Odstraňte z plotny a nechejte mírně vychladnout. Následně přidejte olej, vodu a suché ingredience. Níže jsme popsali jednotlivé suché ingredience a to, jaké skvělé účinky mají. Vše promíchejte, dokud směs nezhoustne a následně přelijte do formy. Nechejte vychladit a ztuhnout. Poté můžete začít aplikovat na pokožku.

Jaké suché přísady můžete do mýdla přidat?

Chia semínka a aloe vera – aloe vera je skvělým pomocníkem pro vaši pokožku, můžete přidat šťávu z aloe vera. Chia semínka jsou skvělými exfoliáty, můžete přidat jednu až dvě polévkové lžíce.

Kukuřičná mouka – je skvělá pro citlivou pleť, jemně může vaší pokožku exfoliovat. Když k ní přidáte měsíček, pak je to přírodní bylinka, která pomáhá pokožku zklidnit. Do směsi přidejte ¼ šálku kukuřičné mouky a 3 polévkové lžíce měsíčku. Pozor, kukuřičná mouka má tendenci se usazovat dole, proto vše dobře promíchejte.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button