Dům a zahradaRady a tipy

Pozoruhodné využití citrónů

Citróny každý zná jako skvělé pomocníky v boji s nachlazením nebo jako doplněk pití. V létě osvěží ve studené citronádě nebo podtrhne chuť alkoholického drinku. Ale jsou mnohem víc. Citróny mohou být velmi prospěšné v celé domácnosti. Třeba vás některých z našich tipů zaujme.

Máte nerezový dřez?

Pokud jste se rozhodli do kuchyně pro nerezový dřez, může se stát, že se vám na něm po čase objeví hnědé fleky. Vlhké umyvadlo posypte solí. Vymačkejte šťávu z půlky citrónu a rozmíchejte ve vlažné vodě. Směsí vyčistěte dřez. Citrón v kombinaci se solí se dostane do všech zákoutí a spárů. Citrón odstraní změny barvy a částečně pomůže vyčistit odpad.

Vyčistěte mikrovlnnou troubu

Zapomeňte na drhnutí. Zbavte se zaschlých potravin a mastnoty. Vyzkoušejte náš postup a nebudete chtít troubu čistit jinak.

  1. Do nádoby do mikrovlnky nalijte půl šálku vody.
  2. Vymačkejte šťávu z citrónu a zbytek nakrájejte.
  3. Vše dejte také do misky.
  4. Pusťte mikrovlnku na tři minuty. Směs se nesmí začít vařit.
  5. Po vypnutí mikrovlnky ji ještě pět minut neotvírejte a nechte směs působit.

Horká pára z citrónů pomůže uvolnit veškeré zbytky jídla, pak jen vezměte houbičku a vše setřete. Pokud narazíte na nějaký tvrdší kousek použijte citrónovou vodu. Vaše trouba bude čistá a navíc krásně vonět.

Mějte opět lesklé baterie

Smíchejte šťávu z jednoho citrónu s práškem do pečiva. Použijte houbičku nebo starý kartáček na zuby. Směsí vyčistěte koupelnové baterie a spáry mezi dlaždicemi. Zbavíte se tak nečistot a plísní.

Vyčistěte páchnoucí kuchyňský odpad

Vymačkejte šťávu ze tří citrónů rovnou do odpadu a nechte ji přibližně hodinu působit. Uvařte v konvici vodu a vroucí vodou zalijte páchnoucí odpad. To vyžere usazenou špínu a váš odpad bude vonět po citrusech.

Odstraňte pach ze svých rukou

Když krájíte česnek nebo cibuli, cítíte je ze svých rukou ještě několik hodin potom. Vyhněte se pachům dříve, než se stihnou usadit. Umyjte si ruce plátkem citrónu a opláchněte mýdlovou vodou. Jen si dejte pozor na drobné oděrky a ranky. Kyselina z citrónu může způsobit štípání.

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button