Krása a módaRady a tipyZdraví

Domácí kosmetické přípravky proti akné

Trápí-li Vás akné, už jste určitě vyzkoušeli všemožné přípravky z lékárny, či ty nejlepší kosmetické produkty. Pokud Vám stále nepomáhají tak, jak si představujete, doporučujeme Vám vyzkoušet tyto přírodní způsoby, jak se akné zbavit. Přípravky si snadno vyrobíte doma a nemusíte se bát, že by poškozovaly Vaší pleť jakoukoliv nadbytečnou chemií.

Pleťová voda

Vyrobte si snadno domácí pleťovou vodu. Zalijte 1 lžíci bylinek 0,2 l horké vody a nechte 10 minut odstát. Z bylinek nejvíce pomáhají měsíček lékařský, heřmánek a šalvěj lékařská.

Peeling

Smíchejte citronovou šťávu s cukrem a touto směsí masírujte obličej. Pokud máte citlivější kůži, citronovou šťávu trochu nařeďte. Z osobní zkušenosti přidávám kombinaci bílého jogurtu a mleté kávy.

Víte, že cukr se používá i k hojení těžko léčitelných ran? Doktoři v posledních pár letech používají cukr tak, že jej nasypou přímo do rány. Přírodní cukr cotiž nejen absorbuje vlhkost a snižuje tak otok, ale také tím zabraňuje bakteriím v množení. Navíc obsahuje antibakteriální složku, která přímo zabraňuje množení mikroorganismů. Poslední výzkumy dokonce pracují s myšlenkou, že cukr stimuluje tkáň, aby vytvářela nové zdravé buňky.

Maska

Smíchejte 2 lžíce medu, 1 lžičku skořice a 1/4 lžíce šťávy z citronu. Nechte působit alespoň 15 minut.

Další výbornou maskou je kostkové droždí rozmíchané s troškou vody (můžete přidat i výše zmíněný med). Nechte působit asi 15 minut či dokud nezaschne. Pozor, při zaschnutí se drolí, ale nádherně zjemňuje pleť.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button