CestováníRady a tipy

Dovolená bez nepříjemných překvapení: Jak zjistit, zda byl váš hotelový pokoj řádně uklizen?

Při pobytu v hotelu jsou čistota a hygiena nejdůležitější pro zajištění pohodlného a bezpečného pobytu. Při představě, kdo vše zde bydlel před vámi, jaké měli hygienické návyky a co všechno zde prováděli, je jasné, že pořádný úklid je zásadní. Přestože hotely mají zavedeny přísné úklidové protokoly, je přirozené, že máte určité obavy ohledně důkladnosti úklidu. V tomto článku se budeme zabývat základními kroky, které můžete podniknout, abyste posoudili, zda byl váš hotelový pokoj řádně uklizen, a zajistili si tak klidný a ničím nerušený pobyt.

Zjistěte, jaká jsou pravidla úklidu

Před provedením rezervace si zjistěte, jaké jsou v hotelu postupy úklidu. Renomované hotely kladou důraz na čistotu a na svých webových stránkách často uvádějí podrobné informace o úklidových protokolech, které dodržují. Hledejte zmínky o časté dezinfekci, používání vhodných čisticích prostředků a dodržování průmyslových norem. Pokud jsou tyto informace na webu uvedeny, je to alespoň nějaká jistota, že úklid bude proveden pořádně a vy se můžete spolehnout na dodržení hygienických standardů.

Všímejte si vstupní haly a společných prostor

Po příjezdu si všímejte čistoty hotelové haly a společných prostor. Dobře udržované a uklizené veřejné prostory naznačují, že hotel dbá na standardy čistoty. Pokud si všimnete zanedbaných nebo neudržovaných prostor, může to být varovným signálem, pokud jde o celkový závazek hotelu k čistotě.

Zkontrolujte, zda je na dveřích pokoje pečeť

Některé hotely umisťují na dveře pokoje po úklidu pečeť, aby hostům poskytly jistotu, že do pokoje nikdo od úklidu nevkročil. Je to ale výsada spíše jen některých lepších hotelových řetězců, takže to rozhodně neočekávejte automaticky. Pokud při příjezdu do pokoje zjistíte, že pečeť je porušená nebo chybí, doporučujeme kontaktovat recepci a požádat o jiný pokoj.

Zhodnoťte celkovou čistotu pokoje

Po příchodu do hotelového pokoje zkontrolujte jeho celkovou čistotu. Hledejte známky toho, že pokoj byl důkladně uklizen, například dobře ustlané postele, čisté ložní prádlo a úhledně uspořádaný nábytek. Zkontrolujte, zda na površích, podlahách a čalounění není prach, špína nebo skvrny. Pozornost věnujte také prostoru koupelny a ujistěte se, že se zdá být čistá a řádně vydezinfikovaná.

Hygienické normy v koupelně

Koupelna je prostor, kde je čistota velmi důležitá. Zkontrolujte, zda byly toaleta, umyvadlo a vana nebo sprchový kout vyčištěny a vydezinfikovány. Ověřte, zda jsou k dispozici čisté ručníky a toaletní potřeby v uzavřených obalech nebo dávkovačích, což znamená, že jsou čisté a nepoužité.

Zaměřte se na povrchy, kterých se často dotýkáte

Povrchy, kterých se často dotýkáte, jako jsou kliky, vypínače světel, dálkové ovladače a telefonní sluchátka, mohou být zdrojem bakterií, pokud nejsou řádně vyčištěny. K čištění těchto povrchů použijte raději sami dezinfekční ubrousky. Na tyto povrchy se často zapomíná, přitom patří k těm vůbec nejrizikovějším místům.

Zaměření na detaily

Správný úklid zahrnuje také detailní čištění, jako je utírání prachu, vysávání a odstraňování viditelných nečistot. Známky pečlivého úklidu hledejte i na méně nápadných místech, jako jsou rohy, místa za nábytkem a pod postelí. Pokud jsou tato místa viditelně čistá, naznačuje to, že úklidový personál bral důkladnost úklidu skutečně vážně.

Dostupnost dezinfekčních prostředků

V souvislosti s pandemií COVID-19 zavedlo mnoho hotelů další bezpečnostní opatření. Zkontrolujte, zda hotel poskytuje ve společných prostorách stanice na dezinfekci rukou a zda jsou v hotelu k dispozici čisticí prostředky pro hosty, jako jsou dezinfekční ubrousky nebo dezinfekční prostředky na ruce, což svědčí o snaze zajistit pohodu a zdraví všech ubytovaných hostů.

Komunikujte s hotelovým personálem

Pokud máte pochybnosti o čistotě svého pokoje, neváhejte se obrátit na hotelový personál. Jsou tu od toho, aby řešili vaše stížnosti, a mohou vám poskytnout vysvětlení ohledně svých úklidových postupů nebo okamžitě řešit problémy, kterých jste si všimli.

Pro pohodlný a bezstarostný pobyt je nezbytné zajistit řádně uklizený hotelový pokoj. Přestože hotely nesou odpovědnost za udržování čistého prostředí, vyplatí se samostatně podniknout některé kroky, abyste se ujistili, že jsou pokoje skutečně čisté a udržované.

ZDROJ: https://braveera.com/blogs/news/7-ways-to-tell-if-your-hotel-room-is-really-clean

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/dvere-hotel-loznice-novy-271639/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button