Dům a zahradaRady a tipy

Jak vydělat na svém bytě či domě? Tyhle tipy vám vydělají i několik tisíc ročně

V době, kdy životní náklady raketovou rychlostí stoupají, má smysl zjistit, zda by vám váš dům či byt nemohl přispět do rodinného rozpočtu. Vaše bydlení totiž může být zdrojem „pasivního příjmu“ a může generovat finanční prostředky, aniž byste museli něco dělat. Díky technologiím – a inovativnímu myšlení – existuje spousta nových způsobů, jak toho dosáhnout, včetně přeměny zahrady na pozemek nebo pronájmu nabíjecího místa pro elektromobily. Zde je několik způsobů, které vám pomohou vydělávat peníze díky vašemu domovu. Jak na to?

1. Volná ložnice

Pronájem pokoje znamená, že nájemníci, typicky studenti, mohou využívat cenově dostupné ubytování, často od pondělí do pátku, a majitelé domů si takto mohou vydělat poměrně hezký příspěvek do rodinného rozpočtu. Samozřejmě to s sebou nese řadu omezení, včetně toho, že musíte mnohdy sdílet kuchyni nebo koupelnu. Není to tedy rozhodně varianta pro každého, ale pokud třeba nemáte zatím děti, nebo žijete úplně sami, nemusel by to být až takový problém.

2. Airbnb

Pokud si nepřejete mít nájemníka pořád, můžete zkusit webové stránky pro krátkodobé pronájmy, jako je Airbnb. Cestovatelům můžete pronajmout jen jeden pokoj – nebo celou svou nemovitost – za potenciálně několik tisíc za noc. Pokud se vydáte touto cestou, poraďte se s daňovým poradcem, protože daňová situace často není tak jednoznačná jako při dlouhodobém pronajímání nemovitosti.

3. Hostovská rodina pro zahraniční studenty

Stát se hostitelem žáka nebo studenta ze zahraničí je další alternativou, pokud jste schopni pronajmout pokoj a můžete mladému člověku nabídnout trvalou podporu rodičovského typu. U nás v Česku tato možnost není tolik rozšířená, ale zdaleka ne nemožná. Zejména ve velkých městech existují agentury, které tuto možnost nabízí. Zkuste zjistit více.

4. Úložný prostor

Váš sklep, půdu nebo garáž mohou využívat lidé, kteří hledají skladovací prostory. Potenciální výdělky se liší v závislosti na lokalitě a množství dostupných skladovacích prostor. Garáž sama o sobě je aktuálně jednoznačně žádaným zbožím, zejména pak ve velkých městech. Určitě nebudete mít problém ji pronajmout za hezké peníze.

5. Kempování na zahradě

Hosté si mohou zaplatit za kempování na vaší zahradě. Existuje mnoho lidí, kteří nechtějí spát v hotelu, ale rádi si připlatí za bezpečný camping třeba právě na vaší zahradě.

6. Pronajměte svou zahradu jako pozemek

Pokud máte velkou zahradu, zkraťte čas a peníze vynaložené na údržbu zahrady a zároveň si přivydělejte tím, že tuto plochu přeměníte na menší pozemky. V závislosti na velikosti plochy si za pronájem můžete účtovat ročně velmi hezkou částku.

7. Pronajměte svůj dům filmovým a televizním společnostem

Je architektura nebo design vašeho domu skutečně velkolepý, nebo dokonce trochu neobvyklý? Pokud si myslíte, že váš dům má charakter a potenciál objevit se na stříbrném plátně, zvažte možnost zaregistrovat se u agentury pro filmové lokace. V naší zemi je sice tato příležitost spíše méně pravděpodobná, ale zejména historické budovy mohou mít potenciál se do filmu dostat.

8. Vaše auto

Pokud vaše auto stojí celý den na příjezdové cestě a využíváte jej třeba jen o víkendech nebo dovolených, zvažte možnost vzájemného sdílení aut – nechte ostatní lidi platit za jeho používání. Existují společnosti, které nabízí podobné služby a obstarají za váš papírování a veškeré administrativní náležitosti. Samozřejmě můžete pronajímat vůz i bez agentury, ale je to přeci jen méně bezpečné a časově náročnější.

ZDROJ: https://www.housebeautiful.com/uk/lifestyle/property/a19477600/how-to-make-money-home/
ZDROJ obrázku: Pixabay

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button