Rady a tipyZdraví

6 cviků, které můžete provádět i v posteli

Rozhodli jste se v novém roce více hýbat, ale nemáte na to příliš času anebo jste zkrátka někdy na sport moc pohodlní? I drobná cvičení vám pomohou s kilogramy navíc a harmonizují vaši náladu. Kromě toho pravidelné cvičení vám pomohou srovnat páteř a zlepšit činnost vnitřních orgánů – a to už stojí za to, ne? Poležte si každé ráno v posteli o něco déle a zacvičte si a zaručujeme vám, že bude váš den hned o něco kvalitnější. Dejte si polštář pod hlavu, pusťte si relaxující hudbu a můžete se do toho pustit – jakýkoliv sport je totiž pro naše zdraví to nejlepší.

Zmrzlina

Dejte si polštář pod sebe tak, abyste leželi na lopatkách a hoďte si ruce za hlavu. Cvik spočívá v tom, že stejně jako zmrzlina se budete „rozpouštět“. Zkuste se při protahování usmívat a nalaďte se pozitivní energií do nového dne.

Mytí

Dejte si polštář pod krk a třeba dlaněmi o sebe dokud nebudou horké. Horkými dlaněmi si pak přejíždějte po obličeji jako kdybyste se zrovna myli. To samé udělejte i s krkem a ušima. Z postele vyskočíte nabití energií!

Ždímání

Stále ležte s polštářem pod krkem a vezměte svou pravou ruku do levé. Jemně přejíždějte od malíčku až k lokti a postupně ze sebe shodně všechny negativní myšlenky a emoce.

Kořeny

Ležte na zádech a s ohnutým kolenem uchopte levou patu. Pak zatlačte prsty na část chodidla, kterou se při chůzi dotýkáte země – to je váš kořen. Opakujte i s druhou nohou dokud se nebudete cítit příjemně naladěni.

Protahování

Pojďme se trochu protáhnout – samozřejmě opět v leže. Začnete na levé straně vašeho tělo a natáhněte ruku co nejvíce a zároveň skrčte vaší levou nohu, jak nejvíce můžete. Opakujte i na straně pravé pro lepší účinek.

Krokodýl

V leže nejprve skrčte nohy a rozpažte na vaši postel. Nohy naklánějte pomalu na jednu stranu a hlavu naopak na druhou. Pro maximální účinek si po čtyřech cvicích odpočiňte anebo vstaňte.

 

Tak a nyní jste připraveni do nového dne a to to nebylo ani tak namáhavé, že?

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button