Krása a módaRady a tipy

Špatné návyky při sprchování? Je dobré se jim vyhnout!

Někdo zase po ránu jde běhat nebo cvičí. Rovněž při úklidu a dalších činnostech máte své zvyky, které už děláte takřka automaticky. Podobně je tomu i při sprchování. Ovšem ne každý zvyk, který máte, může být přínosem. Kterých zvyků se raději vyvarovat?

Holení před koupelí

Odstraňování chloupků je u žen mnohdy na denním pořádku a je jedno, co při této metodě budete využívat, zda voskové pásky, žiletky a podobně. Co lidé často dělají? Holí se před koupelí nebo sprchováním. A to není moc dobré, protože při koupeli se zvětšují a rozšiřují póry, což může vést k suché a dehydratované pleti. Potřebujete si však oholit nohy nebo podpaží? Pak po koupeli či sprše.

Využívání deodorantů a různých antibakteriálních gelů

Mnoho jedinců poté, co vyjde ze sprchy, využívá deodorant. A to není úplně dobře, protože deodoranty mají silnou vůni a ostatní složky, které od těla udržují dál vlhkost. To v konečném důsledku může vést až k dehydrataci pokožky, šupinatění nebo svědění. Pokožka tak může mít sklony k předčasnému stárnutí. Vyhněte se proto tomuto kroku.

Špatné použití kondicionéru

Ve snaze ušetřit čas lidé využívají šampon a kondicionér najednou. Ze všeho nejdřív využijte šampon, umyjte si s ním vlasy a až poté sáhněte po kondicionéru. Navíc, kadeřníci radí využívat jej jen na konečky a po délce vlasů. Vyhněte se kontaktu s pokožkou hlavy, protože může vaše vlasy zbytečně mastit.

Příliš silný peeling

Nanášíte na pleť peeling a v touze odstranit z tváře opravdu všechny nečistoty jím pleť drhnete? Máte pak pocit, že je pleť krásně jemná, ale to není pravda. Toto silné drhnutí pokožky může způsobit zarudnutí, podráždění nebo také vyrážky spolu se záněty. Aplikujte peeling a jemně jím masírujte pokožku.

Pozor na mycí houby

Po sprchování nevypláchnete mycí houby? Popřípadě jen ledabyle opláchnete a zavěsíte. Uvnitř mycí houby však může být spousta bakterií, které pak přenášíte na své tělo. Po každé sprše mycí houbu pořádně umyjte a vypláchněte. Pozor také na to, jak dlouho jí využíváte, maximální doba je jeden měsíc.

Příliš časté využití mýdla

Mýdlo odstraňuje pot, bakterie a ostatní nečistoty z těla. Jestliže se sprchujete několikrát denně nebo využíváte velkého množství mýdla, pak to škodí pokožce. Zbytečně jí vysušuje a může dráždit. Minimum mýdla je dobré využívat v oblasti obličeje, podpaží nebo na intimní partie.

Sprcha ihned po cvičení

Během cvičení se pořádně potíte a nemyslíte na nic jiného, než na sprchu. Tam všechen pot ze sebe smyjete a možná se také po celém výkonu trochu ochladíte. Není však úplně správné se ihned po cvičení sprchovat. Doporučuje se počkat přibližně hodinku. A proč? Předejdete demineralizaci těla a také různým nemocem. Údajně nebudete tolik trpět rýmou.

Nevyměněné ručníky

Po koupeli se utíráte do ručníků a často máte jeden ručník na vlasy a tělo. Pokud skutečně takto využíváte ručník, je dobré jej měnit po třech až čtyřech dnech, tedy během týdne je vyměňte alespoň dvakrát. V ručníku se udržují různé bakterie a proto je nutno dbát na pravidelnou údržbu.

Špatné používání krémů

Jakmile se osprchujete a osušíte celé tělo je víc než nutné ihned použít krém na tělo. Jedině tak se z povrchové části pokožky neztratí tolik potřebná vlhkost. Nečekejte několik dlouhých minut nebo dokonce hodinu, než se nakrémujete. Pokožka pak může být suchá a popraskaná a to je ideální příležitost, jak se k vašemu tělu mohou dostat bakterie.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button