DárkyNezařazenéRady a tipy

Vyrobte pro své děti jednoduchou play-dough hmotu

Skvělá hračka, která děti zabaví na opravdu dlouhou dobu. Děti z ní mohou modelovat, co jen budou chtít, je pohodlná, skvělá, rozvíjí jemnou motoriku, fantazii dětí. Můžete jí koupit v několika prodejnách. Bude vás však stát nemalé peníze, zvláště když děti budou chtít určitě různé barvy. Je tedy mnohem lepší si tuto hmotu vyrobit doma!

Hmota, která baví

Play-dough je hmota, která baví všechny děti, mohou si s ní hrát podle libosti, tvořit nejrůznější stavby, tvory a podobně. Koupíte-li dětem v obchodě tuto hmotu, doufáte, že jim nějakou tu chvíli vydrží. Přeci jen nebyla to ta nejlevnější koupě. Děti jsou však často nepozorné, jednotlivé barvy mohou smíchat dohromady, zapomenou zavřít víčko, hmota vyschne a podobně.

Jednodušší řešení však je vyrobit si tuto hmotu doma. Můžete ostatně tvořit různé barvy, se třpytkami, bez nich a to vše za minimum financí! V takovém případě vám nebude líto, kdyby se náhodou s hmotou něco stalo. Vytvořte si play-dough hmotu i vy doma. A to z ingrediencí, které najdete ve své spíži.

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek mouky
  • ¼ šálku soli
  • ½ šálku horké vody
  • Neslazená ovocná směs nebo potravinové barvivo

Jak postupovat:

V misce smíchejte mouku a sůl.

V šálku teplé vody rozmíchejte neslazenou ovocnou směs nebo potravinářské barvivo. Toho použijte podle vlastní fantazie, podle toho, jak intenzivní barvu chcete mít.

Pomalu přelijte vodu do směsi mouky a pečlivě míchejte. Jakmile máte hotovo, směs začnete zpracovávat rukama.

Přidejte také mouku, pokud potřebujete. Hněťte, dokud nebude mouka zcela absorbována ve směsi.

Play-dough hmotu skladujte v plastovém zipovém sáčku nebo ve vzduchotěsné nádobě. Hmota vám může vydržet až šest měsíců, pokud jí budete správně skladovat. Poté si klidně můžete vyrobit další a další kousky!

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button