Krása a módaRady a tipy

Může pupínek zmizet přes noc? Se správnými pomocníky máte šanci

Čeká vás zítra ráno důležitá událost, máte rande nebo jen prostě chcete vypadat skvěle? Jenže zrovna jako naschvál vám přímo uprostřed čela vyraší velký pupínek. Tomu se bohužel občas nedá vyhnout. Zvlášť v létě, když se více potíme a naše pleť produkuje více mazu, se může pokožka krátkodobě zhoršit a pupínků se může vyskytovat více než obvykle.

Dlouhotrvající problémy s pletí je potřeba řešit komplexně. Nejen správnou stravou a zdravým životním stylem, ale také vhodnou kosmetikou nebo návštěvou dermatologa. Pokud se ale jedná o ojedinělý problém, který vám jen aktuálně komplikuje situaci, je možné pokusit se jej vyřešit rychle a bez zbytečného čekání. K tomu vám mohou dopomoci tyto metody.

Med

Med je jedna z nejlepších dostupných léčebných metod. Dokáže pupínek přes noc dobře vysušit a ráno bude tedy daleko menší a méně viditelný. Je považovaný za přírodní antibakteriální prostředek a pomáhá tedy redukovat množení bakterií, které způsobují růst pupínku. Med zmenšuje póry a urychluje hojící proces.

Jak med použít? Naneste jej před spaním na vatový tamponek a aplikujte přímo na pupínek. Nechte chvíli zaschnout, než půjdete do postele, a poté můžete jít s klidem spát. Místo nezalepujte, aby pleť mohla dobře dýchat.

Citron

Podobně jako med funguje i citron, ale nehodí se pro velmi citlivou pleť, která je náchylná k začervenání a podráždění. Citronová šťáva významně redukuje zánět a působí antibakteriálně. Zároveň má mírně zesvětlující účinky a viditelně tedy redukuje i začervenání, které v souvislosti s pupínkem vždy vzniká. Citron také účinně stahuje póry a projasňuje pokožku.

Před spaním naneste malé množství citronové šťávy přímo na pupínek a nechte působit přes noc. Ráno smyjte vodou a pleť standardně ošetřete. Pupínek bude menší, vysušený a méně viditelný.

Levandulový olej

Levandulový olejíček je nejen vhodný k dobrému spánku a kvalitní regeneraci. Dokáže vám zajistit i to, že pupínek bude po noci méně viditelný, menší a zánět ustoupí. Má antibakteriální účinky a bojuje i proti plísním. Součástí levandulového oleje jsou i antioxidanty, které zlepšují stav pleti a zbavují ji toxických látek, jež ji zatěžují a způsobují její stárnutí.

Levandulový olej je třeba nejprve rozředit v malém množství vody a poté nanést přímo na pupínek. Urychluje hojivý proces a celkově zlepšuje stav pleti. Pomáhá jí lépe odpočívat a absorbovat účinné látky z jiných produktů, které používáte.

Tea tree olej

Tea tree olej je běžnou součástí řady produktů pro aknózní a mastnou pleť. Je to proto, že má silné antibakteriální a pečující účinky, které pleť zmatňují, ošetřují a dodává jí nezbytné vitamíny a výživu. Zároveň pleť nevysušuje nijak agresivně, ale spíše pečuje a pomáhá pleti nastolit rovnováhu produkce mazu.

Ideální je opět olejíček zředit vodou a s pomocí tamponku nebo vatové tyčinky nanést přímo na pupínek. Nechte působit přes noc a ráno uvidíte, že se zmenšil otok i začervenání a že se pupínek začíná hojit.

Pasta

Obyčejná zubní pasta patří k osvědčeným metodám jak pupínek rychle a snadno zlikvidovat. Sluší se však upozornit, že to rozhodně není mimořádně šetrná metoda a že není vhodné ji používat příliš často. Zubní pasta má silné bělící i vysušovací účinky, takže pupínek dokáže poměrně rychle zneškodnit. Zároveň ale pleť dost namáhá a zbavuje ji hydratace. Pastu tedy využijte pouze tehdy, jde-li skutečně o SOS situaci, kdy na jiné řešení není čas ani prostor.

Aloe vera

Gel z aloe vera je univerzálním pomocníkem do vaší domácnosti. Hodí se k hojení ran, chladí při popáleninách a pomáhá také redukovat zánětlivá onemocnění kůže a pupínky. Naneste trochu gelu před spaním přímo na postižené místo a nechte tuto mocnou rostlinku působit přes noc. Pleť bude příjemně hydratovaná a pupínek bude redukován.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button