Rady a tipyZdraví

Potraviny, která vám mohou způsobit ospalost

Každý z nás určitě zná ten nutkavý pocit dát si po jídle šlofíka a to co nejrychleji. Ale nejen naše láska k spánku a touha po přestávce je důvodem takovýchto stavů. Ukazuje se, že akutní ospalost mohou dobře vyvolat také některé druhy potravin a to zejména ty, které konzumujeme denně a ve velkém množství. My jsme pro vás dnes připravili seznam produktů, které byste měli omezit alespoň na dobu, kdy potřebujete být produktivní. Doufáme, že vám náš článek bude užitečným.

Mléčné produkty

Mléčné výrobky, hlavně tvrdé sýry mají na naše tělo velký relaxační účinek. Může za to hlavně vysoký obsah vápníku. Pokud si ale svou mléčnou svačinku nedokážete odpustit, vyhněte se alespoň kombinaci se sacharidy, jinak by se mohla vaše touha po spánku ještě navýšit.

Tučné ryby

Kyseliny obsažené v lososu, tuňáku a jiných tučných rybách snižují hladinu stresových hormonů – to znamená, že po obědě budete mít chuť stočit se do klubíčka a spát až do večera. Proto dejte o obědové pauze přednost raději lehčímu rybímu masu.

Banány

Ačkoliv jsou banány plné vitamínů a minerálů, právě některé z nich – draslík, cukr a hořčík způsobují, že jste po vaší svačince unaveni. Pro studenty tedy banán spíše nedoporučujeme.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou stejně jako banány oblíbenou a zdravou svačinkou… bohužel ale obsahují melatonin a to je jeden z důvodů, proč můžeme být po jejich konzumaci unaveni. Během pracovní doby si je dopřávejte spíše zřídka.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je oblíbenou přírodní medicínou při nespavosti. Jeho účinky jsou ale tak dobré, že se vás může pokusit uspat i kdykoliv jindy. Pro nevyžádaný spánek ho tedy raději nepijte!

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button