Krása a módaRady a tipy

Zbavte se barvy na vlasy přírodně a rychle

Dnes už je barvení vlasů poměrně běžnou úpravou, která není ničím neobvyklá. Často může dodat našemu vzhledu na zajímavosti a charakteru a my se díky nové barvě můžeme cítit výjimečně a pokaždé trochu jinak. Nehledě na to, jaké je barvení pro naše vlasy zátěž, je to také technika, která se ne příliš snadno odstraňuje. Chcete-li se po letech barvení vrátit zpět ke své původní barvě, chce to často dost trpělivosti a někdy to může znamenat vydržet několik měsíců s nevzhlednými odrosty.

Jenže jiná cesta vlastně není. Barva se musí vymýt a vlasy obnovit. Pokud chcete tento dlouhý proces alespoň trochu urychlit, není nutné žádat o pomoc kadeřníka. Vystačíte si s několika produkty, které máte doma. Tyto přírodní metody vás smozřejmě barvy nezbaví okamžitě, ale pomohou celý zdlouhavý proces usnadnit, abyste s odrosty nemuseli po světě chodit příliš dlouho.

Vitamín C

Vitamín C obsahuje kyselinu citronovou, která pomáhá barvu zesvětlit a urychlit její vymývání. Nevýhodou tohoto řešení je, že kyselina citronová veli vysušuje jak vlasy, tak i pokožku hlavy. Musíte tedy počítat s tím, že vlasům je po takové kúře třeba dopřát výživnou hydrtační péči třeba v podobě pečující olejové masky.

Chcete-li si od barvy pomoci díky vitamínu C, tak si do svého šamponu přidejte trochu rozdrceného šumivého vitamínu C. Vlasy pak umývejte zcela normálně a nezapomínejte na řádné vymytí šamponu a následnou regenerační péči.

Jedlá soda a šampon proti lupům

Podobné účinky bude mít i šampon proti lupům s přidáním trochy jedlé sody. Tento postup není tolik agresivní jako předchozí, a tak se jej nemusíte bát použít ani pokud máte slabé a poškozené vlasy. Na druhou stranu, jeho účinnost je také menší, takže žádné zázraky nečekejte.

V drogerii si kupte obyčejný šampon proti lupům a přidejte do něj lžičku jedlé sody. Touto směsí pak vlasy pravidelně umývejte, aby se barva rychleji vymývala.

Koupelová sůl

Když se naše babičky potřebovaly zbavit barvy ve vlasech, používaly k tomu koupelovou sůl. Ta funguje podobně jako soda, ale je malinko účinnější. Může dráždit citlivou pokožku hlavy, ale pokud netrpíte lupy nebo většinu produktů snášíte dobře, neměl by ani toto být problém. Stačí si jen připravit horkou relaxační koupel se solí a ponořit se do ní včetně vašich vlasů. Dokonce budete možná moci vidět, jak se voda od vlasů zabarví. Koupelová sůl vlasy opět mírně vysušuje, ale kvalitní maska či kondicionér to snadno napraví.

Peroxid vodíku

Při manipulaci s peroxidem buďte vždy mimořádně opatrní a používejte pouze ředěné směsi, které se prodávají v drogeriích jako zesvětlovač na prádlo a podobně. Peroxid vodíku vás může zbavit barvy na vlasech, ale zvlášť pokud máte i vlastní vlasy hodně tmavé, může narušit i jejich přirozený pigment. Pracujte s ním tedy velmi opatrně a vždy jej řeďte vodou.

Použijete jej tak, že peroxid rozředíte s vodou a nanesete tuto směs na suché vlasy předtím, než je budete mít. Poté vyčkejte asi 10 minut a následně řádně vymyjte.

Slunce

Barvu z vlasů vám může pomoci vytáhnout i slunce. Sami možná víte, že po dovolené jsou vaše vlasy často velmi světlé a vaše barva je prakticky pryč. Proto využijte sílu slunce i nyní. Je-li léto, snažte se trávit na sluníčku dost volného času a nechat jej působit na vaše vlasy. Pamatujte ale, že UV záření může vlasy poškozovat podobně jako škodí i kůži. Je tedy nutné vlasy řádně ošetřovat ideálně speciální produktovou řadou, která je určena na vlasy poškozené sluncem. I nadále platí, že je nutné hydratovat a dodávat vlasům živiny. To můžete splnit i vhodnými doplňky stravy, aby vaše vlasy přečkaly toto náročné období ve zdraví a kráse.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button