Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Jak účinně vyčistit boty? Poradíme!

Boty jsou běžnou součástí každodenního života, ve chvíli, kdy jdete ven, automaticky po nich saháte. A podle toho, jaké je venku zrovna roční období nebo jaké je aktuální počasí. Když je teplo a hezky, sáhnete po balerínách nebo sandálkách. Když je zima nebo prší, volíte spíše uzavřené boty, které snadno nepromoknou.

Pevné a odolné

Takové musí boty být, protože zvládají spoustu zkoušek a těžkostí. Musí vydržet procházky v dešti, pravidelné pochůzky, výlety, výšlapy a podobně. Pokud se o boty pravidelně nestaráte a nestřídáte je, pak po čase mohou vypadat pěkně „jetě“, tedy mohou být opotřebované. Nikdo nebude věřit, že ty boty máte teprve chvíli. Vyzkoušejte pár tipů a triků, které vám při čištění bot pomohou. Díky tomu obnovíte jejich původní stav a krásu. Boty tak budou vypadat jako nové!

Jak si poradit se semišovými botami?

Semiš je velmi příjemný a vypadá dobře. Skvěle se nosí, ale vybíráte si dobu, kdy si boty obout a vyrazit v nich ven. Pokud z nich chcete vyčistit skvrny podobné blátu či čemukoliv jinému, pak k čištění využijte pilník na nehty nebo klasický smirkový papír. Jemnými pohyby odstraníte všechny nečistoty a skvrny. Jsou-li semišové boty opravdu silně znečištěné, pak vezměte varnou konvici a několik vteřin je napařujte. Poté použijte pilník.

Jak si poradit s koženými botami?

Kůže má svá specifika, na která je nutno dbát. K vyleštění využijte zvlhčovač, který také slouží k rozjasnění jinak matné kůže. Použijte pár kapek hydratačního krému, který aplikujte na čistý hadřík. Ten přiložte na boty a čistěte. Odolnější skvrny odstraníte mýdlem nebo čisticím prostředkem, který je určený speciálně na kožní výrobky. Nezapomeňte následně boty otřít vlhkým hadříkem a vysušit papírovou utěrkou. Na závěr aplikujte speciální hydratační krém na boty, který je ideální pro kožené boty.

Jak si poradit s botami s ozdobami?

Ze všeho nejdřív si pořiďte obyčejnou gumu na gumování. S ní dobře odstraníte silné nečistoty. Pokud jsou skvrny opravdu hodně odolné, navlhčete vatový tamponek v alkoholu a vezměte absorpční hadřík. Pro klasickou údržbu využijte jemné mýdlo nebo saponát na nádobí a hadřík s vodou.

Jak si poradit se skvrnami od soli?

Zejména v zimních měsících vaše boty trápí spoustu skvrn od soli. Je nutno je pravidelně udržovat a čistit. Vytvořte si směs bílého octa a vody, do ní namočte hadřík a očistěte špinavé boty. Opláchněte vlhkým hadříkem a otřete. Nechejte přirozeně uschnout a skvrny od soli jsou pryč!

Jak si poradit s bílými botami?

Čistíte-li bílé tenisky, pak skvěle pomůže pasta, kterou si vyrobíte s pomocí jedlé sody. Smíchejte tři polévkové lžíce jedlé sody a dvě polévkové lžíce vody. S pomocí kartáčku na zuby smíchejte v pastu, kterou aplikujte na boty. Následně čistěte. Vše poté sklepněte či odstraňte kartáčkem.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button