DárkyDům a zahradaRady a tipy

Podzimní dekorace – vyrobte si krásný svícen!

Podzim už lepe na dveře, za pár dní je vepsán v kalendáři a už i venku to pomalu vypadá, že se příroda ukládá k podzimu a následné zimě. Dny se krátí, stmívá se už před osmou večerní, ráno rozednívá po šesté hodině. I příroda nenávratně ukazuje, že léto, které si lidé užívali plnými doušky, už je pryč a nyní nás čekají další roční období. Pomalu se začínáte těšit na Vánoce, sníh a spousta lidí právě na podzim.

Podzimní barvy

Příroda se vám mění před očima. Listy stromů se krásně zbarví, hýří červenou, žlutou nebo hnědou barvou. Všude to vypadá krásně, venku už není takové horko, je příjemně. Kdo by nemiloval podzim? Už jen pro ty jeho barvy. Navíc, podzim je už neodmyslitelně spjat také se svíčkami. Zapálit si večer, při čtení knihy, svíčku, vnímat její příjemnou a jemnou vůni. Máte také rádi krásné svícny?

Nemusíte chodit od obchodu k obchodu a hledat nějaký krásný a neotřelý svícen. Můžete zapojit svou kreativitu a trochu umu. Svícen si můžete vyrobit v pohodlí domova. Budete jen potřebovat podzimní listy ze stromů (můžete použít i umělé) a trochu svého umu. Vykouzlíte krásné a neotřelé svícny, které můžete využít nejen doma, ale také je někomu dát jako krásný dárek. Jak si tyto svícny vyrobit?

Co budete potřebovat:

  • Skleněné svícny (ideálně zavařovací sklenice nebo džbánky)
  • Tavná pistole
  • Lýko nebo lano
  • Listy (suché nebo umělé)
  • Další dekorace, které chcete

Jak postupovat:

Vezměte skleněný svícen, zavařovací sklenici, džbánek nebo cokoliv, kde chcete dát svíčku a pečlivě očistěte. Následně vybírejte listy ze stromů, které se vám líbí nebo je kupte již usušené či umělé v hobby potřebách.

lepidlo

Na sklenici následně použijte lepidlo z tavné pistole a to tak, aby se listy na nádobu upevnily po celé délce. Přikládejte listy podle vlastní kreativity, doporučujeme ozdobit listy celou skleněnou nádobku.

svícen

Následně můžete uprostřed přidat lýko nebo lano, přilepit na listy a přidat případně nějaké další dekorace, pokud chcete. Do takto ozdobené skleněné nádobky dejte svíčku, zapalte a užívejte si krásný podzimní svícen.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button