Dům a zahradaRady a tipy

Triky, které vám usnadní život

Některé nápady jsou notoricky známé a využívají je snad všichni. Jiné možná ještě neznáte a to je velká chyb! Vyzkoušejte tyto tipy i vy.

Rychle a jednoduše

Potřebujete pořádně naklepat maso, ale nemůžete doma najít paličku na maso? Popřípadě máte doma nezralý banán, ale máte na něj opravdu velkou chuť. Co s tím? Jak si poradit s těmito problémy? Vyřešit je jednoduše a s přehledem? Přinášíme pár triků a tipů, které mohou každodenní úkony zjednodušit. Dozvíte se spoustu triků, které budete často využívat!

Nahraďte strouhanku

Strouhanku můžete nahradit kukuřicí. Nemáte-li po ruce strouhanku, můžete využít kukuřičné křupky. Dejte pozor, aby v nich bylo co možná nejmenší množství práškového cukru. Ty poté rozdrťte a máte strouhanku, která je také velmi chutná.

Voda ze zeleniny

Potřebovali jste v nedávné době vařit zeleninu? Pak vám jistě zůstala voda, kterou chcete vylít. To není dobrý nápad! Vodu ze zeleniny si ponechejte, jde o skutečný lektvar pro vaše rostliny. Umístěte řezané květiny do vázy s touto tekutinou. Květiny vydrží podstatně déle.

Naklepané maso

Chcete naklepat maso k nedělnímu obědu, ale nemáte pořádnou paličku na maso? Nevadí, postačí vám obyčejné kladívko a vidlička. Kladívko s pomocí pevné lepicí pásky připevněte na vidličku (jak je to na fotografii) a můžete začít klepat.

Zralý banán

Přinesli jste si z obchodu nezralý banán, ale aktuálně na něj máte opravdu velkou chuť. Nicméně musíte počkat, až vám hezky dozraje. Nebo ne? Je nějaký jiný postup? Stačí dát nezralé banány do trouby ohřát jen na minimální teplotu. Jakmile banány zežloutnou, pak je ihned konzumujte.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button