Rady a tipyZdraví

Indiánská znamení o vás prozradí i to, co jste netušili. Zjistěte, zda jste sokol, vydra nebo třeba jelen

Každý určitě velmi dobře zná své znamení zvěrokruhu. Ať už na astrologii věříte nebo ne, je to tak rozšířená vědomost, že i vy nejspíš tušíte, zda jste rak, panna nebo třeba váhy. V kultuře původních obyvatel Ameriky ale najdeme úplně jiná znamení, která o vás zase mohou prozradit něco navíc.

Původní obyvatelé Ameriky žili hodně v souladu s přírodou a na základě charakteristik zvířat, která žila kolem nich, sestavili také svůj původní indiánský horoskop, ve kterém najdete třeba sokola, havrana nebo vlka.

Sokol (21. 3. – 19. 4.)

Jste-li narození ve znamení Sokola, jste přirození vůdci a umíte si poradit v jakékoli situaci. Umíte se maximálně soustředit, když přijde na rozhodování, a velmi rychle vybrat tu správnou možnost. Jste velmi pragmatičtí, přímý a sebevědomí. Někteří ale u vás mohou marně hledat trochu soucitu a schopnost brát věci s lehkostí a nadhledem.

Bobr (20. 4. – 20. 5.)

Bobři jsou extrémně houževnatí. Jsou to schopní obchodníci, kteří neradi chodí kolem horké kaše a vždycky jdou rovnou k věci. Nikdy by neměli být podceňováni, mají pěkně tvrdou palici a svoje cíle si nakonec většinou prosadí. Bývají úspěšnými manažery nebo vedoucími podniku. Ve vztazích to ale mají složité – těžko se přizpůsobují a obtížně se smiřují s nedostatky jiných lidí.

Jelen (21. 5. – 20. 6.)

Jelen je rozený kreativec a nadšenec do všeho uměleckého. Nikdo nedovede naslouchat tak jako oni, mají porozumění a soucit pro každého, kdo je potřebuje. Hodí se například na práci s dětmi nebo seniory. Mají skvělý smysl pro humor a charisma, které jim přitahuje do života podobně smýšlející lid. Často se zajímají o životní prostředí, ale nejde o žádné dřevorubce, stejně tak je zajímá i vlastní vizuál, na kterém si vždycky dávají záležet.

Datel (21. 6. – 21. 7.)

Datlové jsou asi nejvíce starostlivým a pečujícím znamením indiánského zvěrokruhu. Vždy se vás zeptají, jak se máte, co prožíváte, a jak vám mohou pomoci. Jsou zábavní, milí a pozitivní. Jsou to ideální partneři pro založení rodiny. Vynikají svou zodpovědností, věrností a oddaností čemukoliv, pro co se rozhodnou. Cokoliv jim svěříte, můžete brát za splněné. Nikdy vás nezklamou.

Losos (22. 7. – 21. 8.)

Losos je často přirovnáván k jelenovi. Je také mimořádně kreativní a stále přichází s novými nápady. Umí druhé motivovat a povzbudit, jejich entuziasmus je nevyléčitelný. V životě mají hodně přátel i známých, lidi je doopravdy baví. Je na ně spolehnutí, nemění názory a dovedou vždy zachovat klid. Když před sebou mají nějaký cíl, nezastaví je doslova nic. Někdy jsou ale možná až příliš tvrdohlaví a špatně snášejí neúspěch.

Medvěd (22. 8. – 21. 9.)

Medvěd je takový rozumbrada. Je velmi rezervovaný a nesmělý, nerad pospíchá a trvá mu, než se pro něco napevno rozhodne. Jejich noční můrou je improvizace, na všechno potřebují mít jasně daný plán. Jsou také praktičtí a schopní, pokud druzí potřebují pomoc, ochotně se nabídnou. Jejich životní tempo je pomalé a rozvážné, ale o to více se na ně dá spolehnout. Daří se jim v akademické sféře, vzdělání je velmi baví a pouští se do něj s odhodláním a výdrží.

Havran (22. 9. – 22. 10.)

Havrani jsou velice okouzlující a mají šarm a charisma, kterým uhranou skoro každého. Umí být idealisté a snílci, ale je to spíš proto, že jim delší dobu trvá, než k tomu racionálními řešení dojdou. Bývají ale velmi nesoustředění a přelétaví. Ve vztazích špatně snášejí rutinu a mají tendenci směřovat k nevěře. Jejich silnými stránkami jsou intuice a trpělivost, umí být ale k naštvání nerozhodní a když se jim něco nedaří, snadno ztrácí motivaci.

Had (23. 10. – 22. 11.)

Hadi jsou nejspirituálnějším znamením celého indiánského zvěrokruhu a právě v tomto totemovém znamení se nejčastěji rodili šamani. O všem přemýšlí, mají silnou intuici. Není pro ně však snadné se spřátelit, jako by fungovali na jiné frekvenci než všichni ostatní.  Mohou tedy působit i uzavřeně, nebo dokonce arogantně, ale není to tak. Jen jim není úplně komfortní být pořád s někým v kontaktu.

Sova (21. 11. – 21. 12.)

Jsou velmi schopní, inteligentní a výkonní. Kromě toho jsou lidé ve znamení Sovy velcí objevitelé a cestovatelé. Toulavé boty je pořád táhnou do světa. Ač mají své zásady, často se do věcí vrhají bezhlavě. Neposedí chvíli doma a stále je něco táhne ven za dobrodružstvím. Bývají ale velmi neopatrní a mnohokrát je jejich rodina či přátelé musí tahat z průšvihu.

Husa (22. 12. – 19. 1.)

Jsou nesmírně pracovití a doslova neúnavní. Bohužel kvůli tomu často bývají označováni za workoholiky a někdy si tím dokonce i způsobí zdravotní potíže.  Pokud je někdo požádá o pomoc, pravděpodobně se mu jí dostane. Vyhovuje jim rutina, zavedené zvyky a pořádky, neradi mění fungování toho, co běží jako na drátkách.

Vydra (20. 1. – 18. 2.)

Vydry bývají považovány za podivíny a trochu samotáře. Mají svou hlavu a věci si dělají po svém. Pro svou nekonvenčnost jsou často jejich dobré nápady přehlíženy. Vydry mívají velkou fantazii, jsou inteligentní a mají silnou intuici. Jsou také věční optimisté a vůbec je netrápí, že jim ostatní tak úplně nerozumí.

Vlk (19. 2. – 20. 3.)

Poznávacím znamením vlka jsou vášeň a emoce. Toto znamení kolísá mezi dvěma póly – někdy se nedovede obejít bez svojí „smečky“, jindy vyhledává samotu a klid. Řídí se svým srdce a aktuální náladou. Jsou nezávislí, odvážní, ale snadno se zklamou, jelikož reagují až příliš impulzivně.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button