Krása a módaRady a tipyRecepty

Vyrobte si sami – avokádová maska na vlasy

Máte pocit, že jsou vaše vlasy suché, nudné a bez života? Potřebujete je něčím oživit a dodat jim na kráse? Poškozené vlasy umí skvěle ošetřit a to všechno s pomocí přírodních metod. Žádné předražené výrobky, které v sobě obsahují chemické látky. Začít s revitalizací vlasů můžete hned, není nutno čekat! Vyzkoušejte přírodní avokádovou masku na vlasy!

Chlouba pro ženy

Vlasy jsou pro mnoho žen chloubou a neváhají investovat do jejich krásy a záchrany spoustu času a finančních prostředků. Stačí vám opravdu jen pár věcí, které s trochou štěstí budete mít doma. Připravte si tuto masku na vlasy a můžete suchým a poškozeným vlasům zamávat! Žádná chemie, která může vlasy vysušovat nebo jim i škodit. Jak skvěle jednotlivé složky v masce působí?

Avokádo – je pro lidské tělo velmi zdravé. Je nabité draslíkem, aminokyselinami, bílkovinami a to opravdu hodně. Umí vlasy hydratovat a činí je tak lesklé a pružné. Mastné kyseliny a vysoká hladina antioxidantů se skvěle absorbují do vlasů. Mají také ochranný účinek, stimuluje růst buněk, chrání a posiluje vlasy. Vitamín E napomáhá poškození pokožky hlavy. Vitamín B je nezbytný pro růst vlasů.

Vejce – vlasové folikuly vyžadují vysoké množství bílkovin, což zajistíte surovými vejci. Protein vlasy činí lesklé, zlepšuje jejich strukturu. Napomáhá také produkovat keratin, který je základem struktury vlasů. Vitamín D působí proti ztrátě vlasů, brání vysychání, umí kontrolovat také lupy. Vitamín A zase brání vysušení pokožky hlavy.

Avokádová maska na vlasy

Co budete potřebovat:

  • 1 střední avokádo
  • 1 vejce
  • 5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
  • 5 kapek esenciálního oleje ze šalvěje
  • 1 polévková lžíce ricinového oleje

Jak postupovat:

V malé misce smíchejte avokádo, ricinový olej, vejce a esenciální oleje. Míchat můžete s pomocí vidličky nebo mixéru, dokud nebude všechno krásně hladké.

Jak používat:

Vlasy namočte a nejprve aplikujte masku na pokožku hlavy a následně jí protáhněte do celých vlasů. Zvláštní pozornost věnujte konečkům. Vrchná část vlasů přikryjte koupací čepicí a nechejte působit 40 – 45 minut. Sundejte, opláchněte důkladně masku a vlasy umyjte jemným šamponem.

TIP: Masku smyjte jen a pouze studenou vodou. Použijete-li teplou, vejce půjde z vlasů hůř odstranit. Masku opakujte nejméně jednou týdně, aby vaše vlasy byly hladší a zdravější.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button