DárkyDům a zahradaKrása a móda

Vyrobte si doma – ozdobte obyčejný skleněný svícen!

Svícny jsou oblíbenými kousky v mnoha domácnostech. Spolu se svíčkami tvoří moderní vzhled, který spoustě lidem lichotí. Ovšem nemusíte si kupovat svícny, můžete si je vyrobit! S pomocí našeho návodu a jednoduchých kroků je to hračka, zvládne to opravdu každý. A interiér bude jen zářit!

Svícny, které si vyrobíte sami

Také máte rádi moderní kousky, které mají duši? Můžete si udělat pár minut na to, aby i do vašeho interiéru zabloudit takový kousek. Vyrobte si krásný letní kousek, který může rozsvítit nejen váš altán nebo pergolu v létě, ale může trochu toho světla přinést také během podzimu a zimy. Na tento typ zdobení nemusíte použít jen svícen, ale například také vázu, sklenice, květináče a podobně. Možností je opravdu spousta, stačí jen vybrat to, co chcete zkrášlit. My přinášíme návod na moderní svícen. Vyrobte si jej i vy!

Co budete potřebovat:

  • Krepový papír v různých barvách (podle vlastní volby)
  • Lepidlo s matným povrchem
  • Štětec
  • Nůžky
  • Skleněný svícen
  • Tiskátka v různých tvarech

Jak postupovat:

Ze všeho nejdřív je důležité vymyslet celkovou kompozici, která pro vás bude stěžejní. Někdo se drží jemných barev nebo dokonce jen jedné barvy v několika odstínech, jiný rád kombinuje spoustu barev, aby celý vzhled vypadal barevně a svěže. Jakmile máte hotovo, vezměte do ruky tiskátko (nebo tiskátka) a začněte s pomocí krepového papíru tvořit jednotlivé tvary. Opět záleží na tom, jak moc chcete mít svícen pokrytý papírem.

Vezměte do ruky lepidlo (přečtěte si návod, některé se míchá s vodou), ideální je tekuté a vytlačte jej na víčko. Bude se vám s ním mnohem lépe a jednoduše manipulovat. Vytištěné tvary nyní budete připevňovat na skleněný svícen. K tomu budete potřebovat štětec. Dejte pozor, papír je jemný a může se snadno protrhnout špatnou manipulací.

Položte jeden kousek vzniklého tvaru na skleněný svícen a poté přetřete štětcem, na kterém je lepidlo. Mokrý papír se může snadno roztrhnout, takže s ním pracujte jemně a opatrně. Takto postupujte s každým jedním kouskem. Jakmile je vaše sklo zcela zaplněno všemi kousky, odložte skleněný svícen bokem a nechejte pořádně uschnout.

Lepidlo s matným efektem můžete napatlat také na místa, která nejsou pokrytá tvary. Jakmile lepidlo uschne, získává matný vzhled. Jestliže chcete mít tato místa čirá, pak sáhněte po štětci, namočte jej do horké vody a potřete daná místa. Jakmile máte hotovo, můžete do skleněného svícnu vložit svíčku, kterou potřebujete. Nyní už nezbývá, než si svícen užít, popřípadě jej můžete věnovat někomu jako dárek!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button