Dům a zahradaRady a tipyZajímavé články

Takhle si interiér vylepšíte za pár korun a s minimem úsilí

Také patříte k těm lidem, kteří rádi zvelebují své bydlení? Je to hezký koníček, ale také pěkně leze do peněz. Pokud nechcete za změny ve své domácnosti utrácet úspory, ale zároveň se nechcete smířit s nudným interiérem, pak zkuste tyto tipy, které vás nebudou stát mnoho, ale vizuální změna bude značná.

Trávit čas v interiéru, který je nudně stejný a nezajímavý, jistě není ani příjemné, ani inspirující. Změna je občas potřeba a uvidíte, že nový interiér může být skvělým impulsem ke změně i v jiných oblastech. Ke změně doma přitom často stačí i maličkosti, které zaberou chvilku vašeho času a jsou šetrné i k vašim financím.

Nový nátěr dveří

Dveře bývají často zcela přehlížené, ale přitom dovedou půvab interiéru zásadně pozvednout. Co takhle koupit barvu a přetřít je? Volbu nátěru necháme zcela na vás, ale doporučujeme spíše se přidržet neutrálních odstínů. V minimalisticky zařízených místnostech nicméně může být zajímavým doplňkem i výraznější barva, která pokoji dodá úplně nový nádech a atmosféru. Obdobně můžete natřít také rámy oken a vykouzlit si v bytě neotřelý kontrast.

Vymalujte část zdi

Proč se pouštět do kompletní přemalby, když často stačí přetřít jen jednu stěnu a změna bude dostatečná? Nejjednodušeji se to samozřejmě dělá v místnostech s bílými stěnami, kde budete mít poměrně volnou ruku a bude stačit ladit zvolenou barvu jen s nábytkem nebo již nainstalovanými doplňky. Díky barvám se dám opticky velmi upravit velikost místnosti, a proto využijte potenciál barev na maximum.

Aby stěny nebyly holé

Není nutné rovnou kupovat umělecká díla nebo věšet fotky. Stěny lze oživit ještě jiným způsobem – s pomocí rámů. Ty můžete snadno za levno koupit v nějakém hobby marketu nebo možná doma najdete i nějaké staré a nepoužívané. Prázdné rámy dokonce aktuálně patří k oblíbeným trendům. Určitě vám tak nehrozí přeplácání interiéru, a navíc dovedou vykouzlit zajímavé obrazce i kompozice a bez obav můžete kombinovat rámy různých velikostí i barev.

Pokud se vám rámy zrovna nehodí nebo nelíbí, můžete stěny oživit i jinak – natáhněte na stěnu provázek či světelný řetěz a zavěste na ně oblíbené fotky z cest nebo s rodinou. Není přitom třeba stěny ověsit kompletně, klidně vyberte i jen pár míst.

Zkuste využít tapety

Tapety znovu zažívají obrodu. Navíc je nemusíte využít jen na stěny, ale hodí se třeba také na nábytek. Ideálními kandidáty může být lednička, některé šuplíky na komodě a dveře. K dostání jsou nepřeberné vzory i textury, tak akorát dejte pozor, ať interiér zbytečně nepřekombinujete.

Nahraďte textilní doplňky

Užitečným pomocníkem jsou také textilie. Koupit si můžete třeba i nové záclony či závěsy, dobrou službu udělá hezký přehoz na vaši postel, povlaky na dekorační polštáře, nebo i zajímavý ubrus. Pamatujte, že pastelové odstíny dovedou interiér hezky prosvětlit, zatímco tmavší odstíny dodávají spíše eleganci a nadčasovost.

Dodejte život pomocí květin

Jestli něco dokáže interiér skutečně oživit, jsou to pokojové rostliny. Navíc také dovedou vzduch čistit a zbavovat škodlivých látek. I díky tomu dodají místnosti hezký a útulný nádech a vy se budete u vás doma cítit ještě lépe. Jejich pěstování se nemusíte bát, vyberte si jednoduše ty, které nevyžadují nějakou extra péči. Změnu mohou čas od času do interiéru přinést i řezané květiny, byť takové řešení je třeba vzhledem k ekologii i financím volit spíše méně často.

ZDROJ: https://www.thespruce.com/rethink-home-cheap-4172431
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Rachel Claire: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/svetly-stolicka-kreativni-zed-4846461/

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button