Rady a tipyZdraví

Zamilovat si vstávání? Ano, jde to!

Noční můra nás všech má podobu a jmenuje se ranní vstávání. Tato neoblíbená činnost je ale bohužel povinností pro každého z nás. Bez ní by to zkrátka nešlo a do školy nebo do práce bychom se bez ní nikdy nedopravili. Časem se z toho pro nás stane sice rutina, nikdy si ale neodpustí otravné poznámky nebo pohledy na zvonící budík. Lze to udělat tak, že bychom přestali vnímat ranní vstávání tak katastroficky? Odpověď zní: Ano! A my vám dnes poradíme jak. Pomocí těchto ranních triků si vaši neoblíbenou činnost dokonce časem zamilujete!

Dejte si na čas

Není nic horšího, než po zazvonění budíku rozespale pobíhat po baráku s kartáčkem v jedné ruce a s namazaným chlebem v druhé. Naše rada zní: dejte si na čas. Ráno by mělo být klidné a lenošivé, přivstaňte si, pomalu se probouzejte, proveďte hygienu a v klidu si snězte vaši snídani. Když nebudete spěchat, máte totiž na půl vyhráno

Horká voda

Studie nám radí, že bychom měli každé ráno začínat sklenkou teplé až horké vody. Pro chuť se doporučuje pár kapek citrónu. Takže nejprve váš hrnek vody a až pak začít fungovat.

Vstávat a cvičit!

Nemusíte vyskočit jako králík z klobouku. Stačí malá dechová cvičení, kterými si okysličíte tělo po spánku a nabudíte se nějakou to energií. Provádět je můžete i z pohodlí vaší postele anebo gauče.

Studená sprcha

Studená sprcha vám možná bude připadat jako brutální způsob, jak se probudit, nicméně funguje. Také voda nemusí být přímo ledová, stačí aby byla tak akorát na vaše probuzení. Samozřejmě, že začínejte proceduru od teplejší vody a poté až se dostaňte na chladnější teplotu.

Pořádná snídaně

Nepokazte si ranní vstávání špatným jídlem. Uspořádejte si svůj ranní jídelníček tak, abyste měli na talíři dostatek sacharidů i bílkovin. Těžká a tučná snídaně vás uzemní, vyhledávejte naopak lehčí a přitom výživnější potraviny.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button