Dům a zahradaRady a tipy

Retro není jen minulost: Máme pro vás pár tipů

Vzpomínáte rádi na doby dávno minulé, milujete retro styl, přestože jste jej sami nezažili? Jste zastánci názoru, že starý nábytek či doplňky nemusí patřit do sběru? Pak jste in, protože retro zase „frčí“. Že se nedivíte? A máte pravdu, vždyť mnoho kousků z dob minulých je stále okouzlujících a dokonce i plně funkčních, tak proč je dále nevyužívat? V současném interiéru mohou být vkusným doplňkem či dokonce vytvářejí zajímavá a lákavá zákoutí.

Jak na to?

V současné době lze za retro považovat léta šedesátá až osmdesátá. Tomuto období vévodily syté barvy, geometrické tvary i vzory květinové, které se často objevovaly na nástěnných tapetách. Celou atmosféru dokreslovaly bytové doplňky vyráběné z tehdejší novinky – syntetického materiálu. Při budování retro stylu dejte pozor, abyste nepřekombinovali mnoho vzorů a barev. Místo útulného prostředí by tak mohl vzniknout chaos.

Retro doplňky

Ty nemusíte hledat jen na starobylých a zaprášených půdách, kam má ne každý přístup. Můžete zajít do starožitnictví nebo se podívat po zastavárnách či bazarech. V současnosti jsou dokonce k dostání originály či repliky v různých internetových obchodech.

Co tedy nakoupit?

  • plechové cedule či teploměry
  • retro hodiny
  • barevné květináče
  • staré mlýnky na kávu
  • koberce imitující zvířecí kůže
  • staré elektrické spotřebiče – kávovary, gramofony, rádia

Výhody retro stylu

Budete mít odlišné bydlení od svých známých. Bytové doplňky seženete poměrně snadno a za přijatelné ceny.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button