Dům a zahradaNezařazenéRady a tipy

Jak si vyrobit krásnou předložku do koupelny ze starého trička?

Také máte doma starší trička, která už nenosíte, ale je vám líto je vyhodit? Jednoduše z nich můžete vytvořit krásné předložky do koupelny a to bez šití a složitého vyrábění. Jak na to?

Potřeby:

  • Nůžky
  • Protiskluzová podložka pro koberečky s otvory
  • Tužka či jiný špičatý předmět
  • Stará trička

Úvod

Stará trička mohou velmi dobře posloužit, je možno z nich vytvořit řadu věcí, které se budou do vaší domácnosti skvěle hodit. Například můžete vytvořit krásné zábavné koberce nebo podložky do koupelny. Nemusíte umět šít, ono totiž nejde o šití. Stačí jen, abyste uměli uvázat uzel. Zvládnou to i děti!

Krok 1:

Nařežte ze starých triček proužky. Doporučujeme dlouhé pásy a to buď s pomocí nůžek, nebo řemeslného nože.

Krok 2:

Jakmile máte z triček vytvořené dlouhé proužky, přichází na řadu zkracování. Nakrájejte na menší kousky. Není nutno měřit podle pravítka, vezměte je od oka.

Krok 3:

Nyní přichází na řadu kobercová podložka. Vezměte do ruky ostrou tužku a s pomocí jejího hrotu protlačte kus látky skrz otvor na spodní straně.

Krok 4:

Každý kus látky takto prostrčte a vytvořte uzel.

Krok 5:

Předchozí kroky opakujte, všechny proužky látky z použitých triček prostrkávejte skrz otvory v protiskluzové kobercové podložce a tvořte uzlíky, dokud není podložka úplně celá pokrytá. Chcete-li hustou podložku, stačí jednoduše přeložit kousky látky přes sebe a zdvojit je tak.

Krok 6:

Nechcete-li provlékat pruhy látky a chcete si tuto práci usnadnit, pak můžete použit tavnou pistoli a jednotlivé kousky látky k sobě přilepit do horní části. Doporučujeme pod kobercovou podložku dát karton či papíry, jelikož lepidlo protéká skrz otvory a můžete si tak udělat nepořádek. Jakmile lepidlo zaschne, přejeďte přes něj rukou a odstraňte všechny uvolněné kusy.

Krok 7:

Nyní máte hotovo a nezbývá nic jiného, než si novou podložku před vanu užívat!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button