Krása a módaRady a tipyZdraví

Vyrobte si ananasovo – jogurtovou masku na pleť

Na kosmetiku nemusíte chodit jen do renomovaných salonů a studií, můžete si kosmetický salon vytvořit také u sebe doma. Odpadne vám tak chození na kosmetiku, která je drahá a při které se využívají produkty, které mohou vaší pleti spíš uškodit. Využijte při přípravě domácích kosmetických přípravků ingredience, které máte ve své kuchyni.

Čerpejte z přírody

Máte-li citlivou pleť, popřípadě je vaše pleť citlivá na chemické látky nebo jednoduše nechcete na obličej aplikovat chemii, můžete vyzkoušet přírodní prostředky. Podle The Huffington Post každá průměrná žena na své tělo denně umístí až 515 syntetických chemikálií. Zhruba 60% z nich se absorbuje do vaší pokožky.

Naštěstí existují přírodní metody, které přináší spoustu receptů. A vaše vlasy, tělo nebo obličej už nemusí využívat chemii. Skvělé je, že většinu ingrediencí najdete právě ve své vlastní kuchyni, což je skvělé. Například taková ananasovo – jogurtová maska na pleť je skvělou pomocí.

Vše, co potřebujete, najdete ve své spíži nebo lednici. Jogurt napíná póry a vyhlazuje jemné vrásky. Ananas zase pomáhá rozjasnit pokožku. Postačí vám čtyři přísady a přírodní maska na obličej bude hotová. Jak si jí připravit?

Co budete potřebovat:

  • 5 kusů ananasu o rozměru 2,5 centimetrů
  • 2 polévkové lžíce řeckého jogurtu
  • 2 polévkové lžíce šťávy z aloe vera
  • Kaolin (nebo náhražku s kokosovou moukou)

Jak postupovat:

Oloupejte a nakrájejte ananas na stejné kousky. Dejte do mixéru ananas, řecký jogurt a šťávu z aloe vera. Vše promíchejte, dokud nebude směs krásně hladká. Následně jí přesuňte do menší misky. Přidejte kaolin nebo náhražku a smíchejte tak, aby vznikla polotuhá konzistence. Míchejte čajovou lžičkou z nerezové oceli. Maska by měla mít jemnou žlutou barvu.

Jak aplikovat na pleť:

Pleťovou masku aplikujte na čistou pokožku, vyhněte se kontaktu s očima. Jakmile cítíte, že maska začíná na pleti pnout, smyjte jí. Trvá to asi 3 – 5 minut. Opláchněte velkým množstvím teplé vody a osušte pleť. Pozor, bromelinový enzym, který najdete v ananasu, se nedoporučuje pro citlivou pokožku. Druhý den je pokožka krásně vláčná a září!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button