Krása a módaRecepty

Domácí tipy – jednoduchý domácí odličovač očí

Každá žena miluje různé tipy a rady ohledně krásy a make-upu. Snaží se tak vypadat co možná nejlépe a uvítají každou radu. Také rádi listujete dámskými magazíny a inspirujete se nejen oblečením, ale také nejrůznějšími radami? Například, jak se nalíčit na ples, jak získají vaše vlasy větší objem nebo jak zrychlit svůj metabolismus.

Odličování je důležitý proces

Ženy se obvykle velmi rády líčí, mají tak pocit, že vypadají upraveně, lépe a líbí se. Ženy se často líčí jinak do práce, kde se dostávají do kontaktu s klienty a se spolupracovníky, jiná líčidla vyberou, když jdou odpoledne na procházku nebo třeba sportovat. Samotnou kapitolou je make-up na večírek, party nebo na ples.

Ať už je to jakkoliv, ve chvíli, kdy po celém dni či náročné noci přijdete domů, jste unavení a pokud možno vše odsouváte na další den. Sprchu omezíte na minimum, vlasy si umyjete ráno, jen je učešete a padáte únavou do postele. Na jeden krok byste nikdy neměly zapomínat. Na odličování.

Důležitý proces, který ženy zanedbávají

Zná to spousta žen. Pleť po celém dni a nánosu make-upu je ucpaná, potřebuje dýchat. Proto je nutno jí odlíčit. I když jste unavené opravdu hodně, obětujte dvě minuty a vždy se před spaním odličte. Starý make-up na pleti může být příčinou pupínků, akné, vyrážek i předčasného stárnutí.

Na odlíčení jistě využíváte spoustu kosmetických přípravků, které můžete koupit v drogeriích. Můžete si však vyrobit levné a skvělé odličovadlo, které je pouze na přírodní bázi. Nijak nepálí v očích, nestojí moc peněz. Vyzkoušejte tuto metodu na odlíčení i vy!

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek destilované vody
  • ¼ čajové lžičky tekutého kastilského mýdla
  • 1 čajová lžička olivového oleje

Jak postupovat:

V misce smíchejte vodu, tekuté kastilské mýdlo a olivový olej. Přelijte do skleněné nádoby, kterou můžete uzavřít a máte odličovač připravený. Skladujte v koupelně nebo tam, kde potřebujete.

Velmi dobře odstraňuje řasenku, oční stíny. Je šetrný k vašim očím, takže se nemusíte bát alergie či nějakých pupínků. Odstranění make-upu tak nikdy nebylo snadnější.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button