Rady a tipyZdraví

6 jídel, které byste neměli znovu ohřívat

Obecně platí to, že v mikrovlnné troubě bychom si měli ohřívat jídlo co nejméně. Má to hned několik důvodů a ty hlavními jsou ty, že jídlo ztrácí potřebné živiny a někdy nám dokonce může způsobit potíže ze zažíváním anebo v nejhorším případě i otravu. To ale neplatí o všech potravinách, nebojte se. Přesto jich na seznamu pár je, a pokud se chcete vyhnout nepříjemným stavům, měli byste si seznam raději prostudovat. My vám tedy přinášíme seznam šesti  potravin, které byste si v žádném případě v mikrovlnné troubě ohřívat neměli. Doufáme, že vám bude náš článek užitečným.

Celer

Celerová polévka je výborná, ale jen do té doby, než ji dáte do mikrovlnné trouby. Celer totiž obsahuje dusičnany, které se po ohřátí v mikrovlnné troubě stávají toxickými a karcinogenními. Zkuste si dát celerovou polévku i za studena – bude chutnat stejně dobře a budete zdravější.

Vajíčka

Přestože pochybujeme, že byste omeletu anebo míchaná vajíčka ohřívali v mikrovlnné troubě, musíme vás přesto varovat. Po ohřátí se vajíčka stávají vysoce toxickými! Vaše vystydlá vajíčka zkuste dát raději do sendviče!

Špenát

Špenát je sice dobrou volbou ve vedení zdravého životního stylu, ale stejně jako celer obsahuje dusičnany, které se po ohřátí stávají velice nebezpečnými pro naše tělo. Zkuste špenát přidat do salátu a nebudete ho muset znovu ohřívat.

Houby

Houby jsou velice choulostivou potravinou. Pokud je budete ohřívat v mikrovlnné troubě koledujete si o velké bolesti břicha a nepříjemné nadýmání. Se zbylými houbami můžete naložit i jinak – třeba z nich udělat nějakou tu dobrou omáčku.

Brambory

Bohužel, na naší černé listině se objevily také oblíbené brambory. Ohřátím ztrácí brambory chuť a hlavně se mohou stát příčinou otravy – a to je alarmující! Brambory si zkrátka raději neohřívejte a pokuste se spotřebovat vše po jejich uvaření.

Kuře

Ohříváním kuřete si můžete přivodit zažívací problémy – a to velice nepříjemné. Naše rada: zkuste si ze studeného kuřete udělat studený sendvič.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button