Dům a zahradaRady a tipy

Rady a tipy, díky kterým dostanou staré věci nový lesk!

Už se vám někdy stalo, že po nějaké době používání věci změnily svůj vzhled? Bílá barva dávno nebyla bílá, skvělá zšedla a vše najednou vypadalo, jinak. V takovém případě už saháte po peněžence a chystáte se vydat na nákupy. Nemusíte, naše rady vám pomohou obnovit krásný vzhled! Staré věci získají nový lesk a budou vypadat jako právě zakoupené.

Hrnce

Usazeniny na hrncích nevypadají vůbec vábně, navíc takové kousky vypadají, jako nemyté. Vrátit jim zpět původní vzhled můžete jednoduše pomocí směsi soli a vinného octa. Naneste roztok na houbičku a pečlivě s ní jednotlivé kousky vydrhněte, následně pořádně omyjte a osušte.

Koberce

Vylilo se vám na koberec něco, co nejde ani při nejlepší vůli odstranit klasickými přípravky? Už se pomalu smiřujete s tím, že si koupíte nový koberec, skvrny taktně zakrýváte květináči? Vyzkoušejte ještě roztok vinného octa a vody. Dejte do rozprašovače, nastříkejte na skvrnu a následně na ní položte vlhký hadřík. Zapněte žehličku na režim páry a na půl minuty přiložte. Skvrna sice nezmizí, ale půjde mnohem lépe odstranit.

Kuchyňské prkýnko

Věčné téma, krájíte na něm spoustu jídla, takže se snažíte o to, aby bylo co nejčistší. Do spár se mohou snadno dostat bakterie, které se pak dostávají také na vaše jídlo. Postupem času i to nejudržovanější prkýnko ztrácí svou barvu a lesk. Vyzkoušejte jednoduchou čisticí směs. Rozmixujte citrony, přidejte sůl a tuto směs aplikujte na prkýnko. S pomocí houbičky pořádně vydrhněte a poté umyjte vodou. Bude jako nové!

Porcelánové talíře

Máte doma porcelánové talíře, ale při pohledu na ně je vám smutno? Při běžném používání se poškrábaly a tak není divu, že je raději schováváte až na samé dno skříňky. Nemusíte, stačí si pořídit jednoduché leštidlo, které koupíte v každém obchodě a s jeho pomocí odstranit nevzhledné škrábance.

Bílé tenisky

Stačí se jednou projít po venku a už nejsou tak krásně bílé, jako když jste si je přinesli z obchodu? Původní bělost jim hravě vrátíte! Smíchejte jednu čajovou lžičkou pracího prášku, tři lžičky peroxidu vodíku a dvě lžičky sody. Tuto směs naneste na tenisky a pečlivě vyčistěte, ideální je starý zubní kartáček.

Spáry u dlaždiček

Zanesené spáry u dlaždiček už jsou dávno minulostí, stačí využívat směs bělidla a vody. Tu naneste na houbičku a jednoduše umyjte, následně dlaždičky opláchněte vodou. Doporučujeme používat při čištění rukavice a místnost pořádně vyvětrat.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button