Rady a tipyZdraví

5 jídel, které prospějí vašim játrům

Citrón a limetka

Citróny a limetky jsou známé svým vysokým obsahem vitamínu C, které, jak víme, dokáže přeměnit jedovaté látky v těle na vodorozpustné sloučeniny, které jsou snadno odstranitelné z našeho těla. Trochu čerstvé šťávy s limetkou a citrónem stimuluje činnost vašich jater a váš organismus se tak zbaví špatných látek ještě snáz!

Jablka

Jablka jsou bohatá na pektin, který je naprosto nezbytný k očistě našeho těla a odstranění toxinů z trávicího traktu – což snižuje a nezatěžuje vaše játra. Stačí jedno jablko denně a vaše játra budou o mnoho spokojenější, opravdu!

Zelený čaj

Zelený čaj je skvělým zdrojem antioxidantů a to katechinů, které patří do organické sloučeniny flavonoidů. Tyto pojmy nám možná nic neříkají, to ale nevadí. Důležité je, že podle vědců je to právě zelený čaj, který snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny a který výrazně posiluje naši imunitu. Pijte jej!

Grapefruit

Grapefruit obsahuje nejenom vitamín C, ale také glutathion – obě tyto látky se podílí na obnovování tkání, proteinové produkci těla a také výrazně posilují činnost našich jater. Navíc Grapefruit obsahuje až 70mg glutationu, který v játrech vytváří detoxikační enzymy. Co z toho pro vás vyplývá? Po grapefruitu si budou vaše játra zpívat…

Olivový olej

Extra panenský olej je takovým balzámem na naše játra. Játrům totiž poskytuje lipidovou základnu, která shromažďuje toxiny v těle a tím právě šetří jejich práci.

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button