DárkyDům a zahradaRady a tipy

Letní zábava pro děti – tvořte obrovské bubliny doma!

Děti milují bublifuky a vše okolo nich. Rády pozorují všechny, kteří s bublinami pracují. A občas se ve velkých městech objeví ti, kteří dělají speciální obrovské bubliny. A děti je milují! Můžete jim toto malé kouzlení s bublinami připravit i doma! A dokonce pozor, nebude vás to stát moc peněz.

Zábava pro děti

Děti milují zábavu a v létě, kdy mají prázdniny nebo nechodí do školky, dělají spoustu aktivit. Můžete s nimi zkusit tvořit velké bubliny. Často s dětmi tvoříte bubliny s pomoci vody a tekutého mýdla? Ale není to pořád nic moc? Vyzkoušejte náš recept. Připravíte si doma gigantické bubliny a nemusíte nikam chodit! Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 1 šálek tekutého mýdla
  • 1 polévková lžíce guarové gumy
  • 1 polévková lžíce jedlé sody
  • 16 šálků vody
  • Bavlněná šňůra nebo lanko (na tvoření bublin, čím delší, tím lepší)
  • 2 tyčky
  • Kovová podložka (například matice či nějaké zatížení)
  • Velká nádoba

Jak postupovat:

Smíchejte tekuté mýdlo s guarovou gumou, jedlou sodou ve velké nádobě. Pečlivě promíchejte a pomaličku a postupně přidávejte vodu. Následně všechno pořádně promíchejte a vznikne vám směs, která pomůže dělat velké bubliny. V této směsi dělá velké bubliny guarová guma a díky jedlé sodě vydrží a nepraskají tak rychle.

Směs máte hotovou, nyní přejděte k lanku a tyčkám. Lanko připevněte k tyčkám. Vezměte dva kusy lana a vytvořte trojúhelník, který uvážete (podobně jako na videu) a na jeden konec navlékněte kovovou matici. Máte připravený nástroj na tvorbu bublin. Nyní už jen stačí pečlivě namočit lanko a pomalu táhněte rukojeť. Začnou se tvořit bubliny a zábava pro vaše děti a potažmo i pro rodiče může začít!

TIPY: Při namáčení do směsi na tvoření bublin dejte pozor, aby se lanko nezamotalo. Postupujte pomalu a opatrně při tvoření bublin, rychlá manipulace může bubliny prasknout a podobně.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button