Rady a tipy

Návod na originální obraz z fotografií

Potřebujeme

  • Fotografie, které chcete použít (vyzkoušejte levnější tisk doma nebo v práci, stačí koupit lesklý papír/fotopapír, seženete v každém papírnictví)
  • Desku (dřevěnou, pěnovou)
  • Oboustrannou lepicí pásku
  • Lepidlo na decoupage (lze zakoupit ve výtvarných potřebách)
  • Jemný široký štětec (nejlépe pěnový, seženete ve výtvarných potřebách)
  • Háčky na pověšení obrazu

Postup

Krok č. 1

Nakreslete předlohu.

Dvakrát měř, jednou řež! Aby vaše fotokoláž vypadala jako profesionální obraz, je potřeba si nejdřív vše dobře rozvrhnout. Změřte velikost fotografií a načrtněte vše nejprve na papír.

photo collage-5blog

Krok č. 2

Tvořte „nanečisto“.

Pokud si nechcete fotografie moc popatlat, vystřihněte si z obyčejného papíru obdélníčky (ve velikosti vašich fotografií) a vyzkoušejte, kolik se vám jich na obraz vejde. Můžete je zkusit různě přeskupovat a měnit až dosáhnete finálního rozvržení.

photo collage-8blog

Krok č. 3

Nastříhejte fotografie

Pokud se vám líbí přesně takový fotoobraz, jako máme na obrázku, budete muset fotografie ořezat na stejnou velikost. Určitě si nejdříve vyzkoušejte velikost ořezání na papírcích nanečisto, až poté se pusťte do stříhání fotografií.

photo collage-2

Krok č. 4

Přilepte fotografie na desku

Abyste si fotografie neponičili, přilepte je na desku raději oboustrannou lepicí páskou, než lepidlem. Vytvořte si dostatečný pracovní prostor a seřaďte si fotografie tak, v jakém pořadí je chcete mít na obraze. Pak už jen fotografie přilepte.

photo collage-3

Krok č. 5

Vše zakryjeme decoupage lepidlem

Teď přichází na řadu nejnáročnější část úkolu. Budeme se muset odhodlat a pomazat všechny fotky lepidlem! ? Nebojte se, vaše dílo se nezničí, naopak, nabude krásy a vytouženého profesionálního lesku. Použít můžete speciální pěnový štětec, nebo jakýkoli s jemnými štětinami.

photo collage-13blogTip: Decoupage lepidlo můžete levně nahradit lepidlem vlastní výroby. Smíchejte jakékoli tekuté lepidlo s vodou v poměru 2/3 lepidla, 1/3 vody a pořádně promíchejte. Vodu přidávejte postupně, aby se vše dobře spojilo. Před aplikací na obraz doporučujeme nejdříve vyzkoušet např. na vystřiženém obrázku z časopisu.

photo collage-15blog

Krok č. 6

Nechte vše řádně uschnout.

Nyní je náš obraz hotov, stačí jen nechat vše pořádně zaschnout (nejlépe přes noc) a pomocí háčků pověsit mistrovské dílo na zeď.

photo collage-20blog

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button